معرفی بازی ITALY. Land of Wonders؛ گشت و گذار در شهرهای ایتالیا

معرفی بازی ITALY. Land of Wonders؛ گشت و گذار در شهرهای ایتالیا


منبع: دیجیاتو

21

1400/5/11

19:05


معرفی بازی ITALY. Land of Wonders؛ گشت و گذار در شهرهای ایتالیا

اگر شما هم از عاشقان ایتالیا هستید، دوست دارید ببینید در میلان چه خبر است و سرکی در ونیز بکشید، با ادامه‌ی این مطلب همراه باشید تا با بازی ITALY. Land of Wonders آشنا شویم.

هرچند که راه‌های زیادی برای تبلیغ فرهنگ و میراث فرهنگی وجود دارند و کمتر کسی برای این کار به سراغ بازی‌های موبایل می‌رود، اما مسئولان گسترش فرهنگ ایتالیا به سراغ این روش رفته‌اند و یک بازی پازلی ساخته‌اند.

بازی ITALY. Land of Wonders داستانی فانتزی و جذاب دارد که در آن بازیکنان با کاراکتری به نام Elio همراه می‌شوند. الیو مسئول روشن کردن خورشید است و خورشید هم برای روشن شدن به جرقه‌های کوچکی نیاز دارد که حالا در سراسر شهرهای ایتالیا پخش شده‌اند.

بنابراین الیو به راه می‌افتد تا بیست جرقه را از سراسر کشور ایتالیا جمع‌آوری کند اما به دست آوردن جرقه‌ها در گرو بازسازی راه‌ها است. در هر مرحله شما به یک شهر می‌روید که راه‌های آن تکه تکه شده‌اند و شما باید در مدت محدودی راه را دوباره بسازید.

بازیکنان در این راه با پنج نگهبان روبرو می‌شوند که هر کدام بخشی از میراث فرهنگی را به نمایش می‌گذارند. این نگهبانان شما را راهنمایی می‌کنند تا با طبیعت، خوراک، هنر، نمایش و طراحی ایتالیایی آشنا شوید. در هر مرحله با یک پازل روبرو هستید که در صورت حل کردن آن داستان بازی جلو می‌رود و می‌توانید جرقه‌ها را به دست بیاورید.

بسیاری از بازی‌های پازلی به علت تکراری شدن گیم‌پلی نتوانستند به موفقیت کافی برسند اما به نظر می‌رسد که سازندگان بازی ITALY. Land of Wonders به این مشکل فکر کرده‌اند زیرا داستان بازی پس از گذراندن صد مرحله با یک تغییر حسابی روبرو می‌شود. الیو از کار برکنار می‌شود و شما به عنوان محافظ جدید خورشید انتخاب خواهید شد تا داستان را پیش ببرید.

طراحی پازل‌ها با سطوح سختی مختلفی انجام شده و هم شامل پازل‌های ساده و هم چالش‌برانگیز است اما اگر بخواهیم یک میانگین از کل مراحل برآورد کنیم می‌توان گفت سطح کلی بازی متوسط رو به آسان است. به نظر می‌رسد علت سخت نبودن پازل‌ها این است که کاربران بخش آموزشی بازی را فراموش نکنند.

هر مرحله از بازی در یکی از شهرهای ایتالیا به وقوع می‌پیوندد و شما با کوه‌ها، دریاچه‌ها و نمادهای هر شهر آشنا خواهید شد. علاوه بر این که جزئیات در گیم‌پلی گنجانده شده‌اند، اطلاعات زیادی هم در قالب مطالب متنوع و جذاب در بازی وجود دارند که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را مطالعه کنند.

به نوعی می‌توان گفت که بازی ITALY. Land of Wonders یک راهنمای گردشگری کامل است که با بیش از ۶۰۰ مطلب خواندنی درباره‌ی اخبار و حقایق و ویدیوهای جالب در کنار  سرگرمی، کاربران را با کشور ایتالیا و میراث فرهنگی اصلی آن آشنا می‌کند.

طراحی بصری بازی و کیفیت پازل‌های سه بعدی آن کاملا رضایت‌بخش است و مشخصا کیفیت بازی برای اهداف تبلیغی فدا نشده است. در کل بازی کیفیت بالایی دارد و اگر دوست دارید یک سفر مجازی مختصر به ایتالیا داشته باشید و این کشور را بیشتر بشناسید، اطلاعات زیادی را در اختیارتان می‌گذارد. اگر هم می‌خواهید فقط بازی کنید با یک بازی پازلی جذاب روبرو خواهید شد.

ITALY. Land of Wonders

  • ITALY. Land of Wonders
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون‌برنامه‌ای
  • سازنده: Forge Reply, s.r.l.
  • سیستم عامل: اندروید و iOS
  • حجم: ۲۷۴.۹/۲۲۴ مگابایت
دانلود

گوگل‌پلی

اپ‌استور

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو