طلای وزنه برداری با طعم رکودشکنی برای ستاره چینی

منبع: ورزش 3

11

1400/5/11

19:22


لی ون ون، وزنه بردار زن چینی موفق به رکوردشکنی شده و با اقتدار مدال طلای المپیک توکیو 2020 را کسب کرد.

به گزارش "ورزش سه"، لی ون ون 21 ساله با سهولت 140 کیلوگرم را در حرکت یک ضرب و 180 کیلوگرم در حرکت دو ضرب وزنه می برد بالای سر برده و در هر دو وزنه موفق به شکستن رکورد المپیک شد. این ورزشکار جوان در مجموع با وزنه 320 موفق به کسب مدال طلای المپیک در این دوره شد. البته خود لی ون ون در رقابت های جهانی موفق به ثبت مجموع 335 کیلوگرم هم شده بود و اینجا در توکیو موفق به تکرار آن رکورد نشد.

 

بعد از اینکه داوران حرکات لی ون ون را تایید کردند، او با خوشحالی مربی خود را نیز روی صحنه آورد و هر دو نفر در مقابل گروه داوران تعظیم کردند. نزدیکترین رقیب او در این رقابت ها، امیلی کمپبل از تیم بریتانیا و قهرمان اروپا بود که در حرکت یک ضرب با 122 و در حرکت دو ضرب 161 کیلو را بالای سر برد و در مجموع با 283 کیلو به مدال نقره دست یافت. سارا روبلز از ایالات متحده با تنها با یک کیلو فاصله و بالا بردن وزنه 282 کیلوگرمی، در رتبه سوم قرار گرفت.

 

لی ون ون در سال های اخیر عملکرد فوق العاده ای داشته و در این سن و سال موفق به کسب عناوین مهمی شده است. او در 19 سالگی با غلبه بر تاتیانا کاشیرینا از روسیه، دارنده عنوان  قهرمانی فوق سنگین وزن جهان که البته این دوره در توکیو 2020 شرکت نکرده، قهرمان مسابقات جهانی نیز شد.

 

طلای وزنه برداری با طعم رکودشکنی برای ستاره چینی

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو