وال‌استریت‌ ژورنال: بایدن مذاکرات برجام را ترک کند

منبع: برترین ها

15

1400/5/11

20:46


روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در سرمقاله روز دوشنبه خود ضمن تکرار ادعاهای اثبات‌نشده علیه ایران از دولت آمریکا خواست مذاکرات برجام را ترک کند.

خبرگزاری فارس: یک روزنامه آمریکایی در سرمقاله روز دوشنبه خود از دولت «جو بایدن» خواسته مذاکرات وین برای مشخص کردن وضعیت اجرای برجام را ترک کند.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال اتهامات رژیم صهیونیستی درباره نقش‌آفرینی ایران در حمله به نفتکش «مرسر استریت» تکرار کرد و در آغاز این سرمقاله نوشت: «رئیس‌جمهور بایدن باید چند سیلی از ایران بخورد تا بپذیرد که با بازگشت به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ نمی‌تواند رفتار مخرب تهران را تغییر دهد؟»

وال‌استریت‌ ژورنال: بایدن مذاکرات برجام را ترک کند

جمعه گذشته یک گروه اطلاعاتی-امنیتی دریایی موسوم به «دریاد گلوبال» در گزارشی اعلام کرد، یک کشتی که با پرچم لیبریا در حال حرکت در ۲۸۰ کیلومتری بندر الدقم در دریای عمان بود، با یک هواپیمای بدون سرنشین هدف قرار گرفت.

مقام‌ها و رسانه‌های رژیم صهیونیستی تنها ساعاتی بعد از وقوع این حادثه بدون ارائه هیچ‌گونه مستنداتی مدعی شدند که ایران عامل حمله به کشتی تجاری «مرسر استریت» بوده است.

«آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا و «دومینیک راب»، وزیر امور خارجه انگلیس نیز به پیروی از رژیم صهیونیستی مدعی شده‌اند که ایران در انجام این حمله دست داشته است.

«سعید خطیب‌زاده»، سخنگوی وزارت خارجه ایران این اتهامات را رد کرد. او در نشست خبری روزانه گفت: «موجودیت نامشروع رژیم اشغالگر قدس باید دست از اتهام زنی‌های واهی بردارد. این رژیم بار اولش نیست که از این اتهامات متوجه جمهوری اسلامی ایران کرده است.»

وال‌استریت‌ژورنال از این اتفاق به عنوان «جدیدترین اقدام تنش‌زای» ایران یاد کرده و نوشته نفتکش «مرسر استریت» توسط یک شرکت مستقر در لندن که تحت مالکیت یک میلیاردر اسرائیلی است اداره می‌شود.

وال‌استریت‌ژورنال نوشته است: «پیشنهاد ما این است: مذاکره با ایران بر سر توافقی که با رفع تحریم‌ها، پول نقد و سرمایه‌گذاری به ایران اعطا می‌کند تا این کشور بتواند پهپادهای جدید خریداری کرده و حملات دیگری در سراسر منطقه و فراسوی آن انجام دهد، متوقف کنید.»

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو