آخرین قیمت سکه، دلار و یورو (۱۱ مرداد)

17

1400/5/11

20:59


قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر افت بهای جهانی طلا و ثبات نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت سکه امامی به ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

آخرین قیمت سکه، دلار و یورو (۱۱ مرداد)

 قیمت طلا در بازازهای جهانی امروز دوشنبه با وجود ثبات ارزش دلار، کاهش یافت و به ۱۸۱۳ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، استفن اینس، از شرکت مدیریت دارایی اس پی آی اظهار کرد: بازار طلا نگران است آمار اشتغال ماهانه آمریکا که جمعه این هفته منتشر می شود، بهتر از حد مطلوب باشد که باعث قویتر شدن دلار می شود. این آمار نگرش عمیقتری درباره زمان تعدیل برنامه های محرک مالی بانک مرکزی آمریکا فراهم خواهد کرد.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند که آمار رسمی نشان دهد اقتصاد آمریکا در ژوییه ۹۲۶ هزار شغل جدید ایجاد کرده است. سلامت بازار کار پیش شرط مهمی برای آغاز تعدیل برنامه های محرک مالی از سوی بانک مرکزی آمریکاست.

بر اساس گزارش رویترز، جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته گفته بود هنوز با افزایش نرخهای بهره فاصله داریم و بازار اشتغال همچنان باید بهبود پیدا کند. این اظهارات صعود بیش از یک درصدی طلا در معاملات پنج شنبه گذشته را به دنبال داشت.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت: اونس طلا ممکن است رکورد پایین ۱۷۸۹ دلار و ۹۸ سنت که در ۲۳ ژوییه ثبت کرده بود را دوباره تست کند زیرا موفق نشده است مقاومت در مرز ۱۸۳۲ دلار و ۸۰ سنت را بشکند.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۱۱ مرداد تا ساعت ۱۹، نسبت به دیروز تغییر نکرد و در رقم ۲۵ هزار و ۴۴۹ تومان‌ ثابت ماند.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۵ هزار و ۹۹ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۴ هزار و ۶۰۲ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز، نسبت به دیروز کاهش یافت و به رقم ۲۹ هزار و ۴۹۳ تومان رسید.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۹۸۴ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۹ هزار و ۴۹۲ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۹۰۸ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۹۱ هزار و ۹۲۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

منبع: تجارت‌نیوز

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو