معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ محمدرضا گرایی، پسر شیرازی به دنبال افتخارآفرینی

منبع: طرفداری

30

1400/5/12

00:01


معرفی ورزشکاران ایران در توکیو 2020؛ محمدرضا گرایی، پسر شیرازی به دنبال افتخارآفرینی

در این قسمت به سراغ محمدرضا گرایی، کشتی گیر ایرانی در المپیک توکیو می رویم.

محمدرضا گرایی، متولد 4 مرداد 1375 در شیراز است. اصالت او ترک قشقایی است و برادر کوچکتر محمد علی گرایی، کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی ایران است.

عملکرد محمدرضا گرایی در طول سال ها

سال 2017:

محمدرضا گرایی در این سال در مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان شرکت کرد که در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف ترک مغلوب شد و راهی رده بندی شد که در آن بازی نماینده لهستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

سال 2018:

محمدرضا گرایی عضو کاروان ایران در بازی های آسیایی جاکارتا بود که تا نیمه نهایی رفت اما در آن مرحله برابر حریف قزاق شکست خورد و راهی رده بندی شد. در رده بندی موفق شد حریف تایوانی را با قدرت شکست دهد و به مدال برنز برسد.

گرایی در این سال در مسابقات قهرمانی جهان نیز شرکت کرد که در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب حریف قزاق شد و موفق به کسب مدال نشد.

سال 2019:

او در این سال در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا شرکت کرد که موفق شد تا فینال برود و در فینال نیز حریف آذربایجانی را شکست بدهد و صاحب مدال طلا شود.

گرایی در همین سال در مسابقات قهرمانی آسیا بزرگسالان نیز شرکت کرد که در نهایت راهی فینال شد و در فینال حریف چینی را شکست داد و قهرمان شد.

سال 2021:

محمدرضا گرایی در مسابقات گزینشی المپیک توکیو در قزاقستان موفق شد به مدال طلا برسد و سهمیه المپیک 2020 توکیو را کسب کند.

المپیک 2020 توکیو

کارشناسان کشتی از همان ابتدا شانس کمتری نسبت به سایر ملی پوشان کشتی خصوصا محمدعلی گرایی برای محمدرضا قائل بودند. اما به هر حال او یکی از بخت های کسب مدال است و امیدواریم که این مدال هرچه خوشرنگ تر باشد.

متاسفانه در قرعه کشی وزن 67 کیلوگرم، قرعه خوبی برای او رخ نداده است و در صورت پیروزی در مرحله اول برابر حریف کلمبیایی در مرحله دوم کار سختی دارد. او باید به مصاف برنده نمش صربستانی و اشتبلر آلمانی برود.

مسابقه محمدعلی گرایی ساعت 7 و نیم صبح برگزار خواهد شد.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو