کسی فرش قرمز برایتان پهن نمی‌کند آقای تقوی؛ اعتبار خودتان را با حاشیه سازی زیر سوال نبرید!

کسی فرش قرمز برایتان پهن نمی‌کند آقای تقوی؛ اعتبار خودتان را با حاشیه سازی زیر سوال نبرید!


منبع: طرفداری

21

1398/4/20

22:17


کسی فرش قرمز برایتان پهن نمی‌کند آقای تقوی؛ اعتبار خودتان را با حاشیه سازی زیر سوال نبرید!

در روزهایی که سرمربی ایتالیایی استقلال تلاش می‌کند کمی حاشیه را از این تیم دور کند، یکی از پیشکسوتان سابق این تیم از لندن، به دنبال حاشیه سازی و تخریب سرمربی فعلی استقلال است. 

طرفداری- محمد تقوی، از بازیکنان سابقِ استقلال، این روزها از لندن، به منتقد جدی سیاست‌های این باشگاه و البته شخصِ سرمربی استقلال، آندره‌آ استراماچونی بدل شده است. محمد تقوی که در ابتدا به حمایت از استراماچونی پرداخته بود،  او در پستی در اینستاگرام نوشته بود:

سرانجام سرمربی استقلال مشخص شد. در فوتبال نوین کارنامه قبلی سرمربیان جوان ملاک نیست بلکه پتانسیل موفقیت آنها مهمتر است.

البته این پست حمایت او از استراماچونی به دلایل نامشخصی از صفحه اینستاگرام او حذف شد و محمد تقوی یکباره به منتقد این سرمربی ایتالیایی تبدیل شد. بعد از حذفِ این پست، محمد تقوی در پستی جداگانه عنوان کرد که به حضور روی نیمکت استقلال، علاقمند است و همین مسئله، شائبه‌ها در خصوص اینکه او چشم به نیمکت آبی‌ها دوخته را بیش از پیش پررنگ تر کرد. 

دوستان عزیز همواره گفته‌ام که برای کمک به استقلال هیچ شرط و شروطی ندارم. استقلال بزرگ است و برای کار کردن در این تیم باید شخصیت بزرگی داشته باشید. کار کردن در ایران و باشگاه محبوبم موجب افتخار است. 

پیروز قربانی پس از یک جلسه همراهی با استراماچونی، از مربیگری استقلال انصراف داد، تقوی بازهم به انتقاد از استراماچونی پرداخت و به او هشدار داد که امثال پیروز قربانی از او اعتبار بیشتری در فوتبال دارند! 

محمد تقوی

 البته محمد تقوی فقط به این اظهارنظرها بسنده نکرد، او یک ایجنت ایتالیایی که با استراماچونی به ایران سفر کرده بود را دلال بین المللی خطاب کرد. فدریکو پاستورلو ایجنت ایتالیایی که استراماچونی را در سفر به ایران همراهی کرده بود، مدیربرنامه بسیاری از بازیکنان اینتر و حتی منچستریونایتد است، او در حال حاضر مدیربرنامه بازیکنان زیادی، از جمله کاندروا و روملو لوکاکو است و انتقال آنتونیو کونته به اینتر هم با هماهنگی‌های او با ماروتا، صورت گرفت. حالا مشخص نیست آقای محمد تقوی بر چه اساسی این ایجنتِ معتبر ایتالیایی را دلال بین المللی خطاب می‌کند، لابد آقای تقوی انتظار داشته که سرمربی ایتالیایی استقلال بدون مدیربرنامه‌هایش وارد تهران شود. 

محمد تقوی

اظهارنظرهای متناقض محمد تقوی همچنان ادامه داشت، او در ادعایی عجیب به هواداران استقلال گفت: «از انتخاب استراماچونی جو زده نشوید، حتی کسی در دسته سه انگلستان هم ایشان را به عنوان سرمربی انتخاب نمی‌کند» این صحبت‌ها در حالی زده می‌شود که استراماچونی در سطح اول فوتبال اروپا، یعنی سری آ هدایت اینتر و اودینزه را برعهده داشته است. رفتار غیرحرفه ای محمد تقوی در قبال همکاران خود نیز جای سوال دارد، او چگونه آندره‌آ استراماچونی را که دارنده مدرک A مربیگری یوفا است را شایسته حضور در دسته سوم انگلستان هم نمی‌بیند. 

محمد تقوی که به نظر می‌رسد این روزها تمام کار و زندگی اش را رها کرده و فقط به انتقاد از استراماچونی پرداخته است، بازهم مدعی می‌شود که استقلال به استراماچونی اعتبار بخشیده است و او باید سپاسگزار این تیم باشد. او همچنان به مدیران و دلالان اطراف تیم اشاره می‌کند. این درحالی است که استراماچونی بارها اعلام کرده که برایش مایه افتخار است که هدایت باشگاه بزرگ استقلال را برعهده گرفته است.

محمد تقوی

درست یا غلط، استقلال برای به خدمت گرفتن آندره‌آ استراماچونی دست به جیب شده است و طبیعتاً قرار است در این شرایط ویژه اقتصادی، برای سرمربی ایتالیایی اش، ارز هزینه کند. حالا که حتی فصل آغاز نشده و حتی کسی عملکرد استقلال تحت هدایت این سرمربی ایتالیایی را ندیده، چگونه می‌تواند به منتقد او بدل شود. بسیاری معتقدند، محمد تقوی به این دلیل که به عنوان گزینه ایرانی برای دستیاری استراماچونی انتخاب نشده است، از این موضوع گله مند است.

روز گذشته او در اقدامی عجیب در گفتگو با روزنامه ایران ورزشی، می‌گوید: «اگر بعد از 6 هفته استراماچونی اخراج شد، چه کسی قرار است جای او را بگیرد؟» مشخص نیست هدفِ واقعی محمد تقوی چیست، اما مخاطب می‌تواند به راحتی به این جمع بندی برسد که او به نیمکت استقلال چشم دوخته است، محمد تقوی اگر عاشق واقعی تیم سابقش استقلال است، باید بگذارد سرمربی ایتالیایی کارش را در این تیم انجام بدهد و چند هفته از حضور او در این تیم بگذرد، نتیجه کار او دیده شود، سپس به انتقاد از او بپردازد، حاشیه سازی برای استراماچونی که هنوز کارش را آغاز نکرده و دادن اولتیماتوم 6 هفته ای به این سرمربی ایتالیایی چه معنایی دارد؟

سوال من این است اگر بعد از 6 هفته باشگاه بخواهد با استراماچونی قطع رابطه کند چه کسی قرار است جایش بنشیند. بازیکن ایرانی احساساتی است. مربیان ایتالیایی به سختگیری معروفند. کاپلو و کونته اینطوری بودند. جز آنچلوتی که اینطوری نبود و تفکرات مربی ایتالیایی را نقض کرد. یکی هم رانیری که در سن بالا فهمید با بازیکن باید ارتباط حسی و عاطفی ایجاد کند.

او از همین حالا بدون اینکه شناختی از استراماچونی داشته باشد، می‌گوید سرمربیان ایتالیایی سخت‌گیر هستند و بازیکنان احساسی ایرانی نمی‌توانند با آن‌ها کار کنند، شاید بهتر باشد کمی هم در استقلال شاهد سخت‌گیری باشیم، شاید اتفاقات و حواشی‌های چند فصل اخیر به این راحتی‌ها تکرار نشود. محمد تقوی حتی مدعی شده که از استقلال با او تماس گرفته اند و گفته اند هم مربی خارجی معرفی کن و کمک مربی او در استقلال هم باش. 

محمد تقوی

بعد از بازی با پدیده با من تماس گرفتند و گفتند مربی خارجی به ما معرفی کن. گفتم در این وادی نیستم. دوست نداشتم مربی بیاورم بعد کمک آن مربی شوم. اصلا نخواستم کمک باشم. بله، صحبتی شده بود و قبل از آن هم صحبت‌هایی شده بود که من نپذیرفتم.

واقعیت این است که این تناقض‌ها و چرخش‌های 180 درجه ای محمد تقوی در حمایت و انتقاد از استراماچونی، احساس خوبی به هواداران استقلال نمی‌دهد، در روزهایی که سرمربی ایتالیایی تلاش می‌کند، حاشیه را از این تیم دور کند، کسی انتظار ندارد پیشکسوت سابق استقلال تنها برای اینکه شاید علاقه ای برای حضور روی نیمکت استقلال داشته باشد، این همه هجمه علیه سرمربی فعلی تیم ایجاد کند، همانطور آقای تقوی، تماماً فوتبال ایران را با فوتبال دنیا و به خصوص اروپا مقایسه می‌کنند، بهتر است خود ایشان هم مانند پیشکسوتان باشگاه‌های دنیا، عجولانه رفتار نکنند و بگذارند سرمربی استقلال کارش را آغاز کند، حالا وقت انتقاد نیست، آقای تقوی، بگذارید این تیم کمی از حاشیه دور بماند. هوادار استقلال حاشیه سازی را به خوبی احساس می‌کند و قطعاً با ادامه این رفتارها، اعتبار خود را زیر سوال خواهید برد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو