طرز تهیه نان زنجبیل و دارچینی خوشمزه

طرز تهیه نان زنجبیل و دارچینی خوشمزه


منبع: آکاایران

4

1398/4/21

10:01


طرز تهیه نان زنجبیل و دارچینی خوشمزه

طرز تهیه نان زنجبیل و دارچینی خوشمزه
آکاایران: پودر خمیرمایه را با قاشق شکرو شیر ولرم در ظرفی ریخته ،هم زده و می گذاریم تا خمیر مایه عمل آمده و پف کند. در ظرفی دیگر شکر،تخم مرغ،کره ونمک را با هم مخلوط کرده خمیر مایه عمل آمده را اضافه می کنیم و سپس آرد را کم کم به مواد بالا افزوده وبا دست مخلوط کرده تا زمانی که خمیر به دست نچسبد.پس از اینکه خمیر از چسبندگی در آمد آنرا خوب ورز داده وروی خمیر را پوشانده ویک ساعت به آن استراحت می دهیم تا حجم خمیر دو برابر شود.
تمام مواد میانی را با هم مخلوط می کنیم.
پس از استراحت خمیر را روی سطح آرد پاشی شده به شکل مستطیل وبه ضخامت 3 تا4 میلی متر باز می کنیم روی خمیر را با برس آب مالیده و مواد میانی را روی خمیربه فاصله 2 سانتی متر از لبه خمیر پخش می کنیم و با کف دست مواد میانی را فشار داده تا کاملا به خمیر بچسبد.
بعد از پخش کردن مواد میانی روی خمیر،آن را تا وسط خمیر رول کنید سمت دیگر خمیر را نیز از جهت مخالف تا وسط خمیر رول کنید تا رولها در وسط به هم برسند.سطح تماس دو طرف را مرطوب کنید وفشار دهید تا به هم بچسبند و به کمک کارد تیز برشهای دو سانتی بزنید.برشها را به صورت افقی در سینی قرار داده و بخش صاف خمیر را به شکل مثلث به بیرون بکشیدتا به شکل قلب در آید برای هر گل حدود 6 برش از خمیر کافی است بعد از اتمام کار روی نانها را با دستمال پوشانده و20 دقیقه استراحت داده و رومال مالیده (زرده تخم مرغ+شیر 1 قاشق مرباخوری +زعفران دمکرده 1قاشق مرباخوری و در فر قرار دهید)

روش تهیه


 آموزش


طرز تهیه نان زنجبیل و دارچینی خوشمزه -آکاطرز تهیهمدل دیگر پیچاندن:
از یک سمت خمیر را شروع به رول کردن نموده و لبه ی خالی خمیر را با برس مرطوب کرده و رول را می چسبانید. با چاقوی تیزی خمیر رول شده را با فاصله های 2سانتی بریده و کمی با فاصله در قالب بچینید . روی قالب را با دستمال پوشانده و مجددا نیم ساعت استراحت می دهیم.پس از استراحت از مواد رومال با برس به قسمتهای خمیری مالیده و در فر 180 درجه ی سانتی گراد به مدت 15 تا 20 دقیقه قرار می دهیم.

روش تهیه.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو