استقرار واحدهای حل اختلاف در کلانتری ها

منبع: حوزه

8

1400/7/21

10:11


حوزه/ رئیس کل دادگستری استان فارس از اقدامات و تلاش های شبانه روزی و طاقت فرسای سبز پوشان عرصه امنیت قدردانی کرد.

استقرار واحدهای حل اختلاف در کلانتری ها

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس امروز در نشست مشترک قضایی و انتظامی با تبریک هفته نیروی انتظامی از اقدامات و تلاش های شبانه روزی و طاقت فرسای سبز پوشان عرصه امنیت قدردانی کرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با تأکید بر اینکه پرسنل نیروی انتظامی با خدمت رسانی و مسئولیت پذیری  و تلاش شبانه روزی خود نقش مهمی در حفظ و ارتقای امنیت مردم دارند، تصریح کرد: نتیجه تعامل دو مجموعه تقویت بیش از پیش امنیت جامعه است و گسترش این امنیت می تواند زمینه توسعه سرمایه گذاری و اقتصادی استان را فراهم نماید.

وی برخورد قاطع با قاچاقچیان و کشف ۳۶ تن انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ، حاکم ساختن نظم و امنیت بر  جاده ها و محور های مواصلاتی، برخورد با سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه و همچنین تلاش در راستای ایمن سازی فضای مجازی و اینترنتی استان تنها بخشی از فعالیت ها و خدمات پلیس است و همه ما که از امنیت ناشی از تلاش مسئولانه  نیروهای انتظامی بهره می بریم باید قدردان این زحمات باشیم.

این مقام قضایی همچنین رسیدگی به پرونده ها به صورت آنلاین با همکاری کلانتری را مورد تأکید قرار دادو بیان داشت گسترش ارائه خدمات آنلاین فوائد بسیاری دارد و لازم است در این زمینه ارتباطات دو مجموعه تقویت گردد.

رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با بیان اینکه کثرت ورود پرونده به کلانتری ها و در ادامه مطرح شدن این پرونده ها در دستگاه قضایی باعث مشغله فراوان دو مجموعه را شده است گفت: با استقرار واحدهای حل اختلاف در کلانتری ها و تأکید بر ایجاد صلح و سازش می توان ضمن جلوگیری از تشکیل پرونده، توان دو مجموعه را معطوف رسیدگی به پرونده های مهم کرد .

سردار حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس نیز حمایت های رئیس کل دادگستری استان و اعضای شورای قضایی استان فارس را سبب دلگرمی پرسنل نیروی انتظامی دانست و تصریح کرد: نگاه های حمایتی دستگاه قضایی در سطوح کلان مدیریتی و همچنین بدنه قضایی شجاعت و انگیزه نیروهای انتظامی را در برخورد با مخلان نظم و امنیت و صیانت از ارزشهای آرامش جامعه بیشتر کرده است.

 در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر از سوی رئیس کل دادگستری استان فارس، از تلاش ها و اقدامات سردار حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس، معاونان انتظامی استان و فرماندهان پلیس های تخصصی  قدردانی شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو