میزان واکسن های وارداتی کرونا به‌زودی به 150 میلیون دُز می رسد

منبع: رکنا

8

1400/7/21

10:55


میزان واکسن های وارداتی کرونا به‌زودی به 150 میلیون دُز می رسد

به گزارش رکنا، محمدحسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به ورود محموله 6 میلیون دوز واکسن کرونا اظهار کرد: فردا محموله جدید واکسن کرونا وارد کشور می‌شود و میزان واردات محموله واکسن کرونا در یک هفته به رقم 18 میلیون دوز خواهد رسید.

وی در این باره توضیح داد: یکشنبه و سه‌شنبه هفته جاری 12 میلیون دوز واکسن و فردا محموله 6 میلیون دوز واکسن وارد خواهد شد و به این ترتیب رکورد ورود واکسن از فروردین تا آخر تیرماه زده خواهد شد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه طی چند هفته آینده بنا داریم به تعهد خود در ارتباط با ورود 60 میلیون دوز واکسن کرونا عمل کنیم گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده قرار است طی یک ماه 60 میلیون دوز واکسن وارد و در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.

قوسیان مقدم با بیان اینکه با ورود 60 میلیون دوز واکسن اشاره شده میزان واکسن‌های وارداتی توسط هلال احمر به رقم 112 میلیون دوز خواهد رسید گفت: تا چند هفته آینده میزان واردات واکسن‌های وارداتی در کشور به احتساب سایر دستگاه‌ها به 150 میلیون دوز واکسن خواهد رسید.

وی در پایان در ارتباط با ورود واکسن دانش‌آموزان و افراد زیر 20 سال گفت: محموله 12 میلیون وارد کشور شد و در صورت درخواست مجدد واکسن‌های جدیدی در ارتباط با این گروه از جامعه وارد کشور خواهد شد.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو