مدل جدید کیا سراتو از راه رسید + تصاویر

مدل جدید کیا سراتو از راه رسید + تصاویر


7

1400/7/21

11:02


کیا سراتو، که در بازار کره با نام K۳ و در بازار آمریکا با نام فورته شناخته می شود، به تازگی به روز شده است.

مدل جدید کیا سراتو از راه رسید + تصاویر

کیا سراتو که در آمریکا به نام فورته شناخته می شود، اکنون برای سال ۲۰۲۲ به روز شده است. این خودرو اکنون دارای تجهیزات تجدیدی است که در آن بیشتر از همه ایمنی به چشم می خورد. این خودرو در چهار سطح تریم ارائه می‌شود که شامل FE، LXS، GT-Line و GT است.

اگر بخواهیم از ظاهر بیرونی این خودرو بگوییم، می توان گفت که ظاهر آن نسبت به نسل قبلی متفاوت است و اکنون شاهد چراغ‌های جلو متفاوت هستیم. مشبک جلو که اکنون به چراغ های جلو متصل شده، کمی بزرگتر شده است و دارای چراغ‌های مه شکن LED در هر طرف برای انواع GT-Line و GT است.

این سدان اکنون دارای شش سیستم پیشرفته کمک راننده (ADAS) به صورت استاندارد است که شامل سیستم تشخیص و حرکت بین خطوط، کروز کنترل هوشمند مبتنی بر ناوبری، سیستم کمک رانندگی پیشرفته و هشدار خروج از جاده است.

کیا-سراتو۱

 سایر سیستم‌های کمکی که نسبت به سال قبل ارتقاء یافته اند شامل کمک به جلوگیری از برخورد با نقاط کور، کمک به دید راننده به منظور جلوگیری از برخورد به شی (ترمز اضطراری خودکار) است که عابران پیاده را به صورت استاندارد تشخیص می‌دهد، علاوه بر این به صورت اختیاری می‌تواند دوچرخه سواران و موتورسواران را نیز تشخیص دهد و باعث جلوگیری از تصادف می شود.

 سایر سیستم‌های استاندارد شامل هشدار توجه راننده، هشدار برخورد به جلو، هشدار خروج از خط است. تجهیزات استاندارد داخلی شامل یک صفحه نمایش ۴.۲ اینچی TFT LCD رنگی در مجموعه ابزار دسترسی راحت راننده است، همچنین دارای امکانات استاندارد دیگری از جمله Apple CarPlay و Android Auto بی سیم در تریم FE و LXS است.

کیا-سراتو۲

از طریق یک واحد اطلاعات سرگرمی صفحه نمایش لمسی هشت اینچی به این موارد دسترسی دارید. یک واحد اطلاعات سرگرمی بزرگتر و لمسی ۱۰.۲۵ اینچی با مسیریابی در نسخه‌های GT-Line و GT استاندارد است.

 این خودرو برای بازار آمریکا دارای امکانات پیشرفته دیگری شامل ترمز دستی الکترونیکی است تا فضای بیشتری را در کنسول مرکزی داشته باشد علاوه بر این سرنشینان عقب یک خروجی شارژ USB نیز دارند. در بازار آمریکا کیا سراتو با پیشرانه -۲.۰ لیتری MPI تنفس طبیعی چهار بنزینی برای انواع FE، LXS و GT-Line، تولید ۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۱۷۹ نیوتن متر گشتاور ارائه می شود که دارای یک گیربکس هوشمند متغیر پیوسته (IVT) است.

کیا-سراتو۴

نسخه برتر GT دارای یک موتور بنزینی توربوشارژ ۲۰۱ اسب بخاری با ۲۶۵ نیوتون متر گشتاور است که با یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک یا شش سرعته دستی ارائه می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو