مقایسه هارمونی او اس ۲ هواوی با اندروید ۱۲؛ بخش تنظیمات سریع و کنترل پنل

منبع: گجت نیوز

13

1400/7/21

11:53


مقایسه هارمونی او اس ۲ هواوی با اندروید ۱۲؛ بخش تنظیمات سریع و کنترل پنل

در این پست از مقایسه هارمونی او اس ۲ هواوی با اندروید ۱۲ به بررسی پنل تنظیمات سریع Android 12 و کنترل پنل HarmonyOS 2 خواهیم پرداخت.

اندروید ۱۲ گوگل نسخه بعدی سیستم عامل اندروید است که امکانات جدیدی را در اختیار کاربرانش می‌گذارد. اندروید منبع باز است و سفارشی‌سازی‌های متعددی را در اختیار گوشی‌سازها می‌سازد تا نسخه سفارشی اندروید خودشان را داشته باشند و یک اسکین اندرویدی سفارشی مثل EMUI هواوی را روی گوشی‌های خود اجرا کنند.

با این حال اگر از گوشی‌های برندهای مختلفی مثل هواوی، سامسونگ یا شیائومی استفاده کرده باشید، احتمالاً متوجه شده‌اید که تعداد اپلیکیشن‌هایی که گوگل روی گوشی‌های سری Pixel به صورت پیش‌فرض نصب می‌کند خیلی کمتر از دیگر برندها است. به این تجربه کاربری در گوشی‌های پیکسل، اندروید خام گفته می‌شود.

اما گوشی‌های هواوی در حال ورود به دنیای جدیدی با سیستم عامل HarmonyOS هستند و هارمونی او اس ۲.۰، نسخه تکامل یافته این پلتفرم است که در چین برای گوشی‌های هواوی عرضه شده است. هر چه که می‌گذرد به تعداد گوشی‌هایی که این سیستم عامل را دریافت می‌کنند افزوده می‌شود تا از هارمونی او اس رقیبی برای اندروید بسازد.

در گذشته‌ای نه چندان دور ما فقط نسخه‌های مختلف اندروید را با یکدیگر مقایسه می‌کردیم. اما حالا می‌توانیم نسخه خام اندروید ۱۲ را با هارمونی او اس ۲ مقایسه کنیم. البته در این بخش از مقایسه هارمونی او اس ۲ هواوی با اندروید ۱۲ ما به سراغ بخش تنظیمات سریع این دو پلتفرم خواهیم رفت تا ببینیم کدام یک بهتر است.

مقایسه هارمونی او اس ۲ هواوی با اندروید ۱۲

تنظیمات سریع اندروید ۱۲ خام

مقایسه هارمونی او اس ۲ هواوی با اندروید ۱۲

اندروید ۱۲ از زبان طراحی Material You استفاده می‌کند؛ یک طراحی رابط کاربری جدید که مخصوص اکوسیستم اندروید طراحی شده است. پنل تنظیمات سریع اندروید همان عناصر قبلی را نشان می‌دهد. زمانی که صفحه را به پایین می‌کشید، می‌توانید به پنل تنظیمات سریع و کاشی‌های مختلف تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

اهرم کنترل روشنایی و ولوم صدا اکنون بزرگ‌تر شده است. با این حال جایگاه اهرم کنترل روشنایی در بالا قرار دارد، در حالی که اگر پایین‌تر بود، دسترسی به آن آسان‌تر بود. شما می‌توانید گزینه‌های تنظیم سریع را ویرایش کنید، گزینه‌های دلخواهتان را به آن اضافه کنید و هرآنچه به آن نیازی ندارید را از پنل حذف کنید.

اما بهترین بخش این پنل، اضافه شدن یک دکمه مجازی پاور است که شما می‌توانید با ضربه زدن روی آن تماس اضطراری بگیرید، صفحه را قفل کنید، گوشی را ریستارت یا خاموش کنید. به لطف این دکمه فیزیکی دیگر نیازی به فشار دادن دکمه پاور گوشی خود نخواهید داشت.

تنظیمات سریع هارمونی او اس ۲

مقایسه هارمونی او اس ۲ هواوی با اندروید ۱۲

اما هارمونی او اس از یک کنترل پنل جدید برخوردار است که می‌تواند خدمات مختلف موبایل را در یک جا ارائه دهد. خدماتی مثل کنترل کننده‌های چندرسانه‌ای، تنظیمات ارتباطی، تنظیمات سریع، سوپر درایو و دستگاه‌های متصل هوشمند که همگی را در یکجا در اختیار خواهید گرفت. تنظیم این کنترل پنل هم کار پیچیده‌ای نیست.

بیشتر بخوانید:

اسکار طراحی به هارمونی او اس هواوی تعلق گرفت!

هارمونی او اس از همان آیکون‌های رابط کاربری اندرویدی EMUI استفاده می‌کند، اگرجه طراحی آن‌ها با هارمونی او اس یکپارچه شده و بهتر دیده می‌شوند. در مقایسه هارمونی او اس ۲ هواوی با اندروید ۱۲ ، شما در سیستم عامل هواوی می‌توانید به تنظیمات بیشتری در یک صفحه دسترسی پیدا کنید.

طراحی منوی تنظیمات سریع HarmonyOS 2 خیلی با ظرافت و ساده است که استفاده از آن را آسان می‌کند. با این حال دکمه مجازی پاور در اندروید ۱۲، یکی از گزینه‌های مفید و خوبی است که هواوی هم نیاز دارد آن را در پلتفرم خود بگنجاند تا کاربران کمتر به دکمه فیزیکی پاور گوشی خود متکی باشند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو