تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۲۱ مهر

منبع: عصر ایران

7

1400/7/21

12:46


در حال حاضر بیت کوین با قیمتی بالاتر از ۵۵,۰۰۰ دلار (۵۵۶۲۷ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می‌شود.

بیت کوین روند افزایشی خود را تا بالای تراز ۵۷,۰۰۰ دلار ادامه داد، سطح ۵۷,۵۰۰ دلار را شکست و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.
 
به گزارش آسان بیت کوین با این حال، قیمت نتوانست گام را از تراز ۵۸,۰۰۰ دلار فراتر بگذارد. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت در تراز ۵۷,۸۳۷ دلار ثبت و روند اصلاح نزولی آن آغاز شد. قیمت زیر تراز ۵۷,۰۰۰ دلار شکست و زیر سطح ۵۶,۰۰۰ دلار و SMA ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.
 
بیت کوین در نزدیکی تراز ۵۴,۰۱۹ دلار حمایت شد و اخیراً یک حرکت صعودی را آغاز کرده است که به آن کمک کرد از سطح ۵۵,۰۰۰ دلار عبور کند. پس از آن، قیمت بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی مرتبط با حرکت نزولی سقف نوسانی ۵۷,۸۳۷ دلار به کف قیمت ۵۴,۰۱۹ دلار شکسته شد.
 

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه ۲۱ مهر

 
در حال حاضر بیت کوین با قیمتی بالاتر از ۵۵,۰۰۰ دلار (۵۵۶۲۷ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می‌شود. در نمودار ساعتی جفت ارز بیت کوین/دلار نیز یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۵۵,۲۰۰ دلار شکل می‌گیرد.
 
در روند صعودی، خریدارها نزدیک به سطح ۵۶,۳۵۰ دلار با مقاومت سختی روبرو هستند. این مقاومت در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸ درصدی حرکت کاهشی ۵۷,۸۳۷ دلار به ۵۴,۰۱۹ دلار قرار دارد. پس از آن، اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۵۷,۰۰۰ دلار و یک خط روند نزولی متصل در همان نمودار می‌باشد.
 
شکست قاطع قیمت بالاتر از مقاومت ۵۷,۰۰۰ دلاری می‌تواند راه را برای افزایش مجدد آن هموار کند. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۵۸,۰۰۰ دلار پیش روی خریدارها قرار می‌گیرد.
 
اگر بیت کوین نتواند محدوده مقاومتی ۵۶,۰۰۰ دلار را با قاطعیت پشت سر بگذارد، احتمالاً دوباره اصلاحی نزولی را تجربه می‌کند. حمایت فوری در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۵۴ هزار دلاری قرار دارد.
 
اندیکاتورهای تکنیکال
 
MACD ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار کم کم در منطقه صعودی شتاب می‌گیرد.
 
RSI ساعتی برای جفت ارز بیت کوین/دلار اکنون بالاتر از سطح ۵۰ است.
 
حمایت های اصلی:  ۵۵,۰۰۰ و ۵۴,۰۰۰ دلار
 
مقاومت های اصلی: ۵۶,۳۵۰ و ۵۷,۰۰۰ دلار
 
منبع: newsbtc.com

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو