روسیه معاملات ارزهای دیجیتال را ممنوع نمی‌کند

منبع: عصر ایران

8

1400/7/21

12:46


به گفته مویسیف، شهروندان قادر به خرید دارایی‌های دیجیتالی و استفاده از کیف پول ارزدیجیتالی در صرافی های خارجی، خواهند بود.

الکسی مویسیف، معاون وزیر دارایی روسیه، روز سه‌شنبه عنوان کرد که دولت این کشور برنامه‌ای برای ممنوع کردن معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. طبق گفته وی، شهروندان روسی می‌توانند دارایی‌های دیجیتال را خریداری کرده و از کیف پول‌های ارزهای دیجیتال در صرافی‌های خارجی استفاده کنند.
 
به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از یوتودی، الکسی مویسیف (Alexei Moiseev)، معاون وزیر دارایی روسیه (Russia’s Deputy Finance Minister) روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که دولت هیچ برنامه‌ای برای ممنوعیت تجارت ارزهای دیجیتال به سبک کشور چین ندارد.
 
به گفته مویسیف، شهروندان قادر به خرید دارایی‌های دیجیتالی و استفاده از کیف پول ارزدیجیتالی در صرافی های خارجی، خواهند بود.
 
با این حال، وی همچنین تأکید کرد که ممنوعیت پرداخت ارزهای دیجیتال همچنان به قوت خود باقی است:
 
«در حال حاضر، من می‌توانم بگویم که پرداخت با ارزهای دیجیتال ممنوع است. در عین حال، شهروندان می‌توانند ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و از کیف پول الکترونیکی در خارج از روسیه استفاده کنند. من معتقدم که اوضاع در حال حاضر ثابت خواهد ماند و هیچ برنامه‌ای برای تغییر وجود ندارد.»
 
در جولای ۲۰۲۰ (تیر ۱۳۹۹)، قانون‌گذاران روسی، قانونی را تصویب کردند که وضعیت حقوقی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را مشخص می‌کرد. این لایحه همچنین استفاده از دارایی-های دیجیتالی را برای انجام پرداخت‌ها ممنوع کرد.
 
ماه گذشته، دیمیتری پسکوف(Dmitry Peskov)، سخنگوی کاخ کرملین گفت که روسیه آماده نیست بیت کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت بشناسد: «واضح است که روسیه آمادگی چنین حرکاتی را ندارد. »
 
در ابتدای هفته جاری، مویسیف گفت که پذیرش پرداخت‌های ارزدیجیتالی با به چالش کشیدن کنترل بر عرضه پول این کشور، حاکمیت مالی روسیه را تهدید می‌کند.
 
بانک مرکزی چین تصریح کرد که ارائه خدمات صرافی‌های خارجی به ساکنان چین از اواخر سپتامبر(اوایل مهر) غیرقانونی است. این امر باعث شد هیوبی(Huobi) ، کوکوین (KuCoin) و دیگر صرافی‌های کلیدی، پاکسازی تمام کاربران را از سرزمین چین آغاز کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو