بهترین گل برای هدیه به مدیر و یا همکار چیست؟‌

منبع: طرفداری

6

1400/7/21

13:12


بهترین گل ها برای هدیه به مدیر یا همکار کدام‌اند؟

هدیه به مدیر و همکار در دوران همکاری به مناسبت‌های مختلف، یک حرکت عالی است که می‌تواند نشان‌دهنده احترام یا قدردانی شما از مدیر یا همکارتان باشد. به‌این‌منظور خرید دسته گل یا جعبه گل به‌عنوان هدیه، انتخاب بسیار شایسته‌ای است، اما اینکه بهترین گل برای هدیه دادن کدام است، سوالی است که قصد داریم در این مطلب جواب آن را برای شما مشخص کنیم. قبل از آن نیز مناسبت‌های مناسب برای هدیه دادن گل به مدیر یا همکار را به شما خواهیم گفت، پس با ما همراه باشید.

قبل از شروع مطلب گفتنی است در صورتی که وقت کافی برای رفتن به بازار گل و گیاه و خرید گل نداشته و دوست دارید در هر زمان و مکانی بدون اتلاف وقت گل مورد نظر خود را خریداری و درب منزل، اداره یا دفتر خود یا کسی که قرار است هدیه بگیرد، گل را تحویل بگیرید؛ می‌توانید سری به گل فروشی گُل‌سِتان که به‌عنوان یک گل فروشی ارزان در تهران شناخته شده است زده و با خرید اینترنتی گل طبیعی و ارسال آن در کمترین زمان و تضمین بهترین کیفیت در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

گل و گیاه

برای چه مناسبت‌هایی به مدیر و همکار خود هدیه بدهید؟

شما ساعت‌ها و روزهای زیادی از زندگی خود را با مدیر و همکار سپری می‌کنید، طبیعتا مناسبت‌های خاصی نیز در این دوران پیش خواهد آمد که بتوانید از تلاش‌های آن‌ها قدردانی کرده و میزان اهمیت وجودشان را در تیم کاری به آن‌ها یادآوری کنید. این مناسبت‌ها می‌توانند ترفیع رتبه، تولد، بازنشستگی، سال نو یا حتی جدا شدن از سازمان و از دست دادن خویشاوندان نزدیک باشد که متناسب با هر کدام می‌توانید یک گل به همکار یا مدیرتان هدیه بدهید.

چه گل‌هایی مناسب هدیه به مدیران و همکاران هستند؟

اگر گل را به‌عنوان هدیه به مدیر یا همکار خود برگزیده‌اید، باید به نوع گل‌ها که در دسته گل یا باکس گل سفارش می‌دهید، به‌طور هوشمندانه‌ای دقت کنید؛ زیرا گل‌ها تنها موجودات زنده‌ای هستند که با هر رنگ و شکلی، احساسات و حتی افکار مختلف را بین انسان‌ها منتقل می‌کنند. پس اگر در انتخاب رنگ و نوع گل اشتباه کنید ممکن است به قیمت از دست دادن شغل شما تمام شود؛ بنابراین موقع انتخاب و خرید گل به نکاتی که در ادامه در مورد انتخاب گل برای مدیر و همکارتان گفته می‌شود توجه داشته باشید.

قبل از هر چیز مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که گل‌های عاشقانه مثل رز قرمز و صورتی را از لیست انتخابی خود خارج کنید. این گل‌ها مظهر عشق و علاقه بوده و برای ارتباط‌های کاری اصلا مناسب نیستند. شما تنها زمانی می‌توانید این گل‌ها را انتخاب کنید که همکارتان به‌تازگی زندگی مشترک خود را آغاز کرده باشد.

گل‌های سفید بیشتر برای عرض تسلیت مناسبت دارند، اما اگر با رنگ صورتی در دسته گل یا جعبه گل ترکیب شوند هدیه ارزشمندی برای تبریک تولد فرزند خواهند بود.

گل‌های نارنجی پیام‌آور دوستی و سلامتی هستند. اگر همکار یا مدیر شما بازنشسته شده است، یا استعفا داده و در حال خداحافظی از تیم کاری شما است گل نارنجی به‌این‌منظور یکی از بهترین انتخاب‌هاست.

گل‌های زرد نشانی از دوستی و شادی هستند، اگر همکاری موفق به دریافت ترفیع شده است حتما از گل‌های زرد برای نشان دادن خوشحالی خود از این ارتقای شغلی استفاده کنید.

گل و گیاه

آیا گیاه و گلدان هم مناسب هدیه به مدیر یا همکار است؟

در جواب این سوال باید بگوییم که بله گیاهان نیز مثل گل‌ها گزینه مناسبی برای هدیه به مدیر و همکار هستند. اتفاقا گیاه و گلدان ماندگارتر نیز بوده و در صورت مراقبت صحیح از آن‌ها، تا سال‌ها یاد و خاطر شما را در ذهن مدیر یا همکارتان زنده نگه می‌دارند. گیاهان با گلدان‌های کوچک و بزرگ خود می‌توانند آرامش را برای مدیر و همکار شما به ارمغان بیاورند. اگر تمایل دارید که هدیه شما برای سال‌ها در اتاق یا روی میز کار آن‌ها باقی بماند حتما به فکر گیاهان مناسب محل کار باشید؛ در واقع گیاهانی را انتخاب کنید که نیاز به مراقبت و نور زیاد نداشته باشند و درعین‌حال طراوت و شادابی را به دفتر کار آن‌ها هدیه کنند.

مورد مهم دیگر که باید در انتخاب گیاه برای همکار یا مدیر خود در نظر داشته باشید آلرژی‌زا نبودن گیاه مورد نظر است. به‌این‌منظور زاموفیلیا، فیکوس و دراسنا با گلدان‌های شیک و رنگی گزینه‌های بسیار خوبی برای این منظور هستند که در ادامه مختصری در مورد هر کدام برایتان توضیح خواهیم داد.

زاموفیلیا

زاموفیلیا گیاهی شاداب است که وجود آن در دفتر کار زیبایی‌ و حس خوب طبیعت را یادآوری می‌کند. این گیاه مقاومت بسیار خوبی داشته و نیاز به رسیدگی زیادی ندارد.

فیکوس

این گیاه به نخل ژاپنی نیز معروف است. فیکوس برگ‌های ریز سبز و قامت کوتاهی دارد و  تنه بسیار محکم آن باعث جذابیتش شده است.

دراسنا

دراسنا علاقه زیادی به نور کم دارد و با برگ‌های پهن و براق خود دلبری می‌کند. این گیاه به آبیاری کمی نیاز داشته و رشد کم آن باعث می‌شود که تا مدت‌ها نیاز به تعویض گلدان نداشته باشد.

بهترین گل

به یاد داشته باشید که

هدیه دادن گل به مدیر و همکار، می‌تواند تاثیر مثبتی روی روابط کاری داشته باشد، اما در نظر داشته باشید اولین اشتباه در انتخاب گل می‌تواند آخرین اشتباه در موقعیت شغلی شما باشد و حتی به قیمت از دست دادن شغل شما تمام شود؛ بنابراین نکاتی که در مورد بهترین گل برای هدیه به مدیر یا همکار گفته شد را به‌خاطر داشته و موقع خرید گل به آن‌ها توجه داشته باشید.

در این مطلب سعی کردیم کوتاه اما جامع آنچه در مورد هدیه دادن گل به مدیر یا همکار نیاز دارید را با شما درمیان بگذاریم، بااین‌حال اگر شما هم نکته‌ای در ذهن دارید که فکر می‌کنید جای آن در این مطلب خالی است یا از هدیه دادن گل به همکار و مدیر خود تجربه‌ای دارید، آن را با ما و سایر کاربران نیز به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو