خط و نشان غول آمریکایی برای قهرمان ایرانی کشتی سنگین وزن جهان

خط و نشان غول آمریکایی برای قهرمان ایرانی کشتی سنگین وزن جهان


منبع: طرفداری

6

1400/7/21

14:08


خط و نشان غول آمریکایی برای قهرمان ایرانی کشتی سنگین وزن جهان

قهرمان المپیک توکیو، قهرمان جهان در سنگین وزن کشتی آزاد را به مبارزه طلبیده است

ساعتی پیش زمان قطعی دیدار دوستانه کشتی آزاد بین ایران و آمریکا اعلام شد. براین اساس، دو تیم بزرگ کشتی دنیا روز 23 بهمن سال جاری در آرلینگتون دالاس در ایالت تگزاس، مقابل هم صف آرایی خواهند کرد. 

طرفداری| در مصاف تماشایی کشتی آزاد آمریکا و ایران، جدا از رویارویی مجدد دیوید تیلور و حسن یزدانی، جیدون کاکس و کامران قاسم‌پور، باروز و نماینده ایران، دیدار فوق سنگین هم علاقمندان بسیاری خواهد داشت. امیرحسین زارع کشتی گیر فوق سنگین کشورمان که در المپیک توکیو به مدال برنز دست پیدا کرد، درخشش تحسین برانگیزی در رقابت های جهانی نروژ داشت و قهرمان جهان شد.

در سوی مقابل، آن طور که از اخبار شنیده می شود، قرار است برای این مسابقه، گیبل استیونسون هم حضور داشته باشد. استیونسون توانست در المپیک توکیو با غلبه بر گنو پتریاشویلی از گرجستان (قهرمان نامدار جهان و المپیک)، به مدال طلای سنگین وزن کشتی آزاد دست پیدا کند، ولی بعد از المپیک و در میان تعجب همگان، تصمیم به کنار گذاشتن ورزش قهرمانی و فعالیت در کشتی کچ (WWE) گرفت.  

حالا اما وبسایت Flowrestling خبر داده استیونسون برای این دیدار دوستانه به کشتی حرفه ای بازخواهد گشت. بلافاصله بعد از اعلام تاریخ کشتی ایران و آمریکا از سوی پیج اینستاگرامی این وبسایت، استیونسون در کامنت ها اعلام حضور کرد: "به ایران بگویید زارع را بفرستد، دارم آماده می‌شوم"

اعلام آمادگی گیبل استیونسون برای رویارویی با امیرحسین زارع

شاید طرفداران آمریکایی کشتی آشنایی چندانی با امیرحسین زارع نداشته باشند و این وبسایت در معرفی خود از او، این طور نوشته است:

زارع رقیبی لایق برای گیبل به حساب می رود. او در حالی که فقط 20 ساله است، بدون از دست دادن حتی یک امتیاز، قهرمان جهان شده است و در این مسیر، بزرگان سنگین وزن چون طاها آکگول از ترکیه و گنو پتریاشویلی از گرجستان را با نتیجه قاطع 9 به 2 شکست داده و نتیجه مسابقاتش برابر گنو 2 برد و 1 باخت است. یادآوری اینکه گنو همان کشتی گیری است که گیبل تا ثانیه های پایانی فینال المپیک، از او عقب بود.

زارع بعد از قهرمانی اش در نروژ، شادی مخصوص گیبل استیونسون شامل پشتک های دیدنی را به نمایش گذاشت. گیبل هم با انتشار پستی در اینستاگرام از قهرمانی اش در المپیک، نوشت آمریکا پادشاه است. 

شادی قهرمانی به یادماندنی امیرحسین زارع بعد از قهرمانی جهان در نروژ

همچنین گیبل بعد از قهرمانی زارع در جهان و در پاسخ به حساب توئیتری اتحادیه جهانی کشتی که پرسیده بود: "آیا پادشاه جدیدی در 125 کیلوگرم داریم؟" با اشاره به خودش، پاسخ داده بود: "آره، اون دقیقا همین جا است".

الان 4 ماه تا دیدار بزرگ ایران و آمریکا در کشتی آزاد باقی مانده و همگان امیدوارند دو تیم شماره یک خود در هر وزن را برای حضور در این مسابقه اعزام کنند. اگر این طور شود و استیونسون و زارع در مسابقه حاضر باشند، با برگزاری دیدار بین قهرمان المپیک و جهان، می توان پادشاه بلامنازع سنگین وزن دنیا در کشتی آزاد را در آن شب شناخت. 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو