فرار گسترده پرندگان از باغ وحش بندرعباس

11

1400/7/21

15:31


یک عضو شورای شهر بندرعباس امروز خبر از پاره شدن توری پارک پرندگان بندرعباس و فرار شمار زیادی از پرندگان داد.

 امروز یک عضو شورای شهر بندرعباس از موضوعی خبر داد که اگر ابعاد دقیق آن بررسی و بیان شود، یک نقطه ضعف مدیریتی بزرگ برای مدیران گذشته شهرداری است.

سید محمد رضا موسوی عضو شورای شهر بندرعباس گفت: «توری محل نگهداری پرندگان پاره شده و باعث شده تا پرندگان خارج شوند و ۲۰۰میلیون تومان هزینهٔ خرید پرندگانی که سرمایه این شهر بودند از بین برود».

وی افزود: این توری با تعهد دوام ۲۵ ساله خریده شده و اکنون خسارت این اتفاق از جیب چه کسی داده می‌شود؟ بسیاری درختان پارک جنگلی (باغ پرندگان) هم خشک شده‌اند و چوب‌شان فروخته می‌شود و خودم شاهد این صحنه بوده‌ام.

موسوی با انتقاد از وضعیت نامناسب پارک پرندگان بندرعباس، عنوان کرد: مدیریت باغ پرندگان با شهرداری بوده و مسؤولان باید پاسخگوی این وضعیت باشند. همچنین مطلع شدیم که چند وقت قبل نیز حیواناتی به پارک پرندگان حمله کرده و تعدادی پرندگان در این پارک آسیب دیدند و زخمی شدند.

در اطلاع‌رسانی از وضعیت نامناسب این پارک و در جریان اطلاع رسانی از مرگ یک توله خرس کمیاب آسیایی که فقط برای یک هفته نگهداری به این پارک سپرده شده بود، به وضعیت مدیریت نامناسب شهرداری بر این پارک و عذاب دهها گونه جانوری از این وضعیت گزارشی منتشر کرده بود.

برای احداث این پارک ۶.۲ هکتاری که در ۱۳ اسفند ۹۶ به بهره برداری رسید، ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

منبع: فارس

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو