آبروی زن قمی در شهر رفت/ همه عکس های خصوصی را دیدند

منبع: رکنا

7

1400/7/21

15:46


آبروی زن قمی در شهر رفت/ همه عکس های خصوصی را دیدند

 سرهنگ علی موالی، رئیس پلیس فتا قم در تشریح این خبر اظهار داشت : در پی مراجعه شخص مونثی به پلیس فتا قم و با در دست داشتن مرجوعه قضایی مبنی بر شکایت علیه شخصی ناشناس، مدعی شد که متشاکی اقدام به تهدید وی برای انتشار تصاویرخصوصی می کند و با این اقدام موجب هتک حیثیت وی شده و تقاضای پیگیری دارد.

به گزارش رکنا، این مقام انتظامی بیان نمود: شاکی در اظهاراتش بیان کرد از طریق یکی از شبکه های اجتماعی با شخصی که خود را خانم معرفی کرده بود آشنا شدم پس از مدتی بعد از درد و دل کردن ها، به وی اعتماد کردم و عکس های خصوصی خود را به وی ارسال نمودم ولی بعد از مدتی  با تهدید وی در خصوص انتشار عکس ها مواجه شدم  و متوجه شدم که وی فرد مذکری می باشد و قصد اخاذی از بنده را دارد.

عکس های خصوصی زن قمی در شهر پخش شد

وی افزود: پس از استماع اظهارات وی و اخذ مستندات کارشناسان ای پلیس سریعا اقدامات لازم در این خصوص آغاز کردند و با بهره گیری از روش های علمی و فنی موفق به شناسایی ردپای مجرم در فضای مجازی شدند.

رئیس پلیس فتا قم توضیح داد: کارشناسان این پلیس با انجام تحقیقات گسترده در فضای مجازی  و با بهره گیری از تجارب سایبری اطلاعات هویتی متهم در فضای مجازی و محل اختفاء متهم را شناسایی و پس از انجام تشریفات قضایی در خصوص دستگیری، وی را در یکی  مناطق شهر قم دستگیر و به همراه ادله دیجیتال به پلیس فتا منتقل گردند.

سرهنگ موالی با اشاره به اقدام سریع پلیس در شناسایی متهم و شکایت به موقع شاکی و ناکام ماندن متهم در عملی کردن سوءنیت خود بیان کرد: متهم پس از دستگیری از موضوع اظهار بی اطلاعی می کرد اما با مواجهه مدارک و ادله لب به اعتراف گشود و اقدامات و سو نیت خود را فاش کرد.

رئیس پلیس فتا قم به شهروندان توصیه کرد: فضای مجازی مکان مناسبی برای آشنایی و درد و دل کردن  نیست، با مرتکبان این جرائم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی طبق قانون برخورد خواهد شد،همچنین شهروندان می توانند موارد مشکوک را از طریق تماس تلفنی با 110 یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

آیا این خبر مفید بود؟

تصویری


ویدئو