دوره سرپرستی حسن کامرانی فر در فدراسیون فوتبال تمام شد

منبع: طرفداری

13

1400/7/21

16:15


دوره سرپرستی حسن کامرانی فر در فدراسیون فوتبال تمام شد

مدت زمان سرپرستی حسن کامرانی فر به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال به اتمام رسیده است

مهلت سرپرستی حسن کامرانی فر به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال به پایان رسیده و حالا باید وضعیت این پست فدراسیون فوتبال مشخص شود؛ تمدید سرپرستی حسن کامرانی فر یا انتخاب یک سرپرست جدید؟

به گزارش طرفداری، روزی که شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس فدراسیون فوتبال انتخاب شد، منصور قنبرزاده را به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون انتخاب کرد. البته عزیزی خادم با منصور قنبرزاده چالش های زیادی داشت و همین موضوع باعث شد عزیزی خادم قید منصور قنبرزاده را بعد از پایان دوران سرپرستی اش بزند. منصور قنبرزاده زیربار خواسته های عزیزی خادم نمی رفت.

عزیزی خادم بعد از منصور قنبرزاده به سراغ حسن کامرانی فر رفت و او را به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون انتخاب کرد. کامرانی فر روز 23 تیرماه 1400 رسما این حکم را از شهاب الدین عزیزی خادم دریافت کرد.

حکم سرپرستی دبیرکلی فدراسیون فوتبال در دستان حسن کامرانی فر

پایان دوران سرپرستی حسن کامرانی فر

در بند ۸، ماده ۶۷ اساسنامه فدراسیون فوتبال آمده است: 

هرگاه پست دبیرکل یا هر یک از پست‌های فدراسیون فوتبال به هر دلیل از جمله استعفا، اخراج، عزل، فوت و تعلیق، بلاتصدی شد، رییس فدراسیون می‌تواند برای آن پست حداکثر به مدت سه ماه سرپرست تعیین کند.

حالا 92 روز از زمان سرپرستی حسن کامرانی فر می گذرد و حضور او در فدراسیون فوتبال غیرقانونی محسوب می شود. عزیزی خادم یا باید حکم سرپرستی حسن کامرانی فر را تمدید کند یا فرد جدیدی را به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون انتخاب کند.

جالب است بدانید دقیقا همین رویه برای قنبرزاده هم تکرار شده بود. مدت ها پس از پایان مدت سرپرستی منصور قنبرزاده به عنوان دبیرکل، او همچنان به کارش در فدراسیون ادامه می داد تا اینکه سرانجام عزیزی خادم تصمیم گرفت با منصور قنبرزاده قطع همکاری کند. او از قنبرزاده خواست داوطلبانه از پست دبیرکلی کنار برود تا در آینده او را جانشین حیدر بهاروند در منصب نایب رییسی دوم فدراسیون و ریاست سازمان لیگ کند اما قنبرزاده در حمایت از بهاروند زیربار این توافق نرفت و صبح روز بعد، در جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال برکنار شد!

منصور قنبرزاده 18 اسفند 1399 به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال انتخاب شده بود و روز 20 تیر به صورت رسمی از سمتش کنار رفت؛ یعنی بعد از 126 روز!

حکم سرپرستی کامرانی فر تمدید می شود؟

عزیزی خادم چالش های زیادی با منصور قنبرزاده داشت چرا که سرپرست سابق دبیرکلی فدراسیون فوتبال در بسیاری از موارد با رییس فدراسیون فوتبال همسو نبود و این را از رفتار و مصاحبه های او می شد فهمید.

به طور مثال زمانی که فدراسیون قصد داشت 70 نفر (!) را به بحرین ببرد، قنبرزاده مانع این اتفاق شد و به فدراسیون نشین ها اعلام کرد طبق مصوبه شورای برون مرزی فقط 50 نفر حق دارند به منامه بروند.

این موضوع یکی از اختلافات بین عزیزی خادم و قنبرزاده بود، در حالی که همان زمان هم خبرهای زیادی از اختلافات این دو نفر در موضوعات و مسائل مختلف از راهروهای فدراسیون به گوش می رسد.

هرچه بود بعد از اینکه قنبرزاده از سمتش کنار رفت، عزیزی خادم تصمیم گرفت به سراغ فردی برود که با او همسو باشد یا به قول معروف هرچه عزیزی خادم می گوید، او اما و اگر نیاورد و فقط در راستای آن حرکت کند.

عزیزی خادم سرانجام حسن کامرانی فر را برای این پست انتخاب کرد و در مدت سرپرستی کامرانی فر هم کاملا مشخص است او همسو با رییس فدراسیون حرکت کرده و عزیزی خادم از انتخابش رضایت زیادی دارد.

در همین راستا شنیده می شود عزیزی خادم قصد دارد سرپرستی کامرانی فر را یک دوره 90 روزه دیگر هم تمدید کند چرا که او طبق قانون می تواند چنین کاری انجام دهد. حتی شنیدیم عزیزی خادم احتمالا بعد از تمدید مدت سرپرستی کامرانی فر، منتظر تشکیل مجمع فدراسیون می ماند تا کامرانی فر را دبیرکل رسمی فدراسیون کند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو