موعود بنیادی فر: از VAR آفلاین توانستیم بعد از بازی با کره جنوبی استفاده کنیم

منبع: طرفداری

11

1400/7/21

16:38


موعود بنیادی فر: از VAR آفلاین توانستیم بعد از بازی با کره جنوبی استفاده کنیم

موعود بنیادی فر داور بین المللی فوتبال معتقد است VAR جایگاهش را در فوتبال جهان به خوبی باز کرده است

موعود بنیادی فر از وجود سیستم کمک داور ویدیویی در فوتبال ایران استقبال کرد.

به گزارش طرفداری و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، موعود بنیادی فر، داور بین المللی کشورمان در خصوص فناوری VAR و اینکه این فناوری چه قدر می‌تواند به رشد داوری و فوتبال کمک کند، گفت:

باید قبول کنیم VAR جایگاهش را در فوتبال باز کرده است و در کشورهای صاحب فوتبال و پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین تورنمنت های آسیا از این تکنولوژی استفاده می کنند و کمک زیادی به داوری و مخصوصا فوتبال می‌ کنند. مطمئناً استفاده از این سیستم در فوتبال ما چه در سطح ملی و چه در سطح باشگاهی ملی تاثیرگذار است و امیدوارم هرچه سریعتر این سیستم در فوتبال ما اجرایی شود تا بتوانیم فوتبالمان را به استانداردهای بین‌المللی نزدیک کنیم.

داور بین المللی فوتبال در خصوص تجربه استفاده از این سیستم در بازی با کره جنوبی گفت:

این سیستم را به صورت آفلاین و بعد از بازی توانستیم استفاده کنیم. می توانم بگویم سیستم خوبی است و امکانات به روزی دارد. تحت لایسنس فیفا بوده و اگر از سیستم VAR در لیگ فوتبال کشورمان استفاده کنیم، بدون شک کمک زیادی در این زمینه به ما خواهد کرد.

بنیادی فر در ادامه مهمترین موضوع در بحث VAR را آموزش داوران در این زمینه دانست و گفت:

مهمترین موضوع در خصوص استفاده از این تکنولوژی، آموزش داوران است. این امر پروسه ای زمان بر است چرا که از این سیستم به عنوان شبیه ساز برای داوران استفاده می‌کنیم.

داور بین المللی فدراسیون فوتبال در خصوص نقش فدراسیون فوتبال در مورد ورود VAR به ایران گفت:

باید از رییس فدراسیون فوتبال تشکر ویژه داشت . چرا که فدراسیون نشان داده که در بحث VAR واقعا جدی است و قدم های مثبت و زیادی در این زمینه برداشته است. زمانی که سیستم وارد ایران شد، نشان داد عزم جدی پشت این موضوع بوده و جای تقدیر و تشکر از رییس فدراسیون فوتبال، دبیرکل و کارگروهی که با جدیت این موضوع را دنبال می ‌کند، دارد. این سیستم وارد ایران شده و این امر نشان می‌دهد که فدراسیون خیلی زودتر از آن چیزی که تصورش را می کردیم این تکنولوژی را وارد کشور کرده تا در مسابقات داخلی و تیم ملی از آن استفاده شود. عزم فدراسیون برای ما قابل قدردانی است و از رییس فدراسیون به طور ویژه تشکر می کنم.جدیت رییس فدراسیون برای ورود این تکنولوژی به ایران جای تشکر دارد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو