فن مارویک را VAR اخراج می کند، نه فدراسیون امارات!

منبع: طرفداری

8

1400/7/21

18:40


فن مارویک را VAR اخراج می کند، نه فدراسیون امارات!

فن مارویک، سرمربی هلندی تیم ملی امارات بعد از تساوی مقابل عراق، حالا در آستانه اخراج شدن از شغلش قرار گرفته است

از روزی که VAR وارد دنیای فوتبال شد، همچنان شاهد تصمیمات بحث برانگیز در فوتبال هستیم اما این تصمیمات جنجالی در قاره آسیا که به صورت نامرئی (!) از VAR استفاده می شود، بیشتر است.

به گزارش طرفداری، امارات و فن مارویک هم دقیقا قربانی تکنولوژی VAR شده اند. امارات تا اینجای رقابت ها سه مساوی و یک شکست به دست آورده و پایین تر از لبنان در جایگاه چهارم گروه A رقابت های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قرار گرفته است.

در بازی قبلی امارات مقابل ایران که در ورزشگاه خانگی این تیم برگزار شد، در دقیقه 58 شجاع خلیل زاده بازیکن امارات را متوقف کرد و در گام اول داور شجاع را اخراج و خطای پشت محوطه برای امارات گرفت. هرچند او بین اینکه بازیکن امارات در محوطه جریمه متوقف شده یا بیرون از آن شک داشت و همین موضوع باعث شد بعد از چند بار مشورت با داوران اتاق VAR تصمیم بگیرد خطا را پشت محوطه و شجاع را اخراج کند.

اما به یکباره همه چیز تغییر کرد و مشخص شد بازیکن امارات قبل از رخ دادن این خطا، در آفساید بوده و اخراج خلیل زاده پس گرفته شد. موضوعی که در ادامه به ضرر امارات و در نهایت یکی از عواملی بود که باعث باخت آن ها شد.

در بازی شب گذشته این تیم مقابل عراق هم اتفاقات جنجالی زیادی رخ داد. در ثانیه های پایانی بازی، در حالی که امارات فشار بی امانی روی دروازه عراقی ها ایجاد کرده بود تا به گل برتری برسد، روی یک صحنه، ضربه سر خلفان مبارک را طالب مهار کرد اما تردیدی که وجود داشت در خصوص این بود که توپ از خط دروازه عبور کرده یا نه؟ ریوجی ساتو بعد از چند دقیقه مشورت با اتاق VAR ابتدا دستش را به سمت وسط میدان گرفت و اماراتی ها تصور کردند توپ وارد دروازه شده ولی بلافاصله او با لبخند رو به بازیکنان اماراتی که در حال خوشحالی بودند گفت توپ گل نشده و منظور او پایان بازی بوده است. حتی اعتراض اماراتی ها به تصمیم ریوجی ساتو تا بعد از بازی هم ادامه داشته و اعضای تیم ملی امارات یک به یک به سراغ مرد ژاپنی می آمدند ولی ساتو فقط با لبخند آن را به بیرون راهنمایی می کرد!

اما کارگردان تلویزیونی بیش از آنکه این صحنه ها را نشان دهد، به نشان دادن قابی از مارویک پرداخت. این موضوع فقط یک معنی داشت؛ مارویک حالا باید نگران شغلش باشد!

نگاهی به بازی های اخیر امارات نشان می دهد نه مسئولان فدراسیون این کشور بلکه گویا VAR مرد هلندی را در یک قدمی اخراج قرار داده است. بازی با ایران و اخراج شجاع که برگشت و همچنین بازی شب گذشته و گل اماراتی که نادیده گرفته شد.

صحنه بحث برانگیز دیدار امارات و عراق

حتی اگر فقط گل شب گذشته امارات هم پذیرفته می شد، شرایط امارات به کلی فرق می کرد چون اماراتی ها با بردی که به دست می آوردند، 5 امتیازی شده و شرایط بسیار متفاوتی را تجربه می کردند.

البته تیم ملی کشورمان هم روز گذشته از نبود VAR ضربه بدی خورد و شاید اگر برخی سهل انگاری ها و اتفاقات رقم نمی خورد، پنالتی ایران هم نمی سوخت. البته ما چیز آنچنانی را از دست ندادیم و فعلا صدرنشین هستیم ولی مارویک حالا در آستانه از دست دادن شغلش است.

رسانه های اماراتی از صبح امروز مدعی شدند اخراج مارویک از امارات، به زودی شکلی رسمی به خود خواهد گرفت.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو