این اشتباه اسکوچیچ، برد را از ایران گرفت

5

1400/7/21

19:38


تیم ملی ایران شب گذشته در حالی که از تمام پتانسیل و ستاره هایش استفاده نکرد، با کره جنوبی تن به تساوی ۱-۱ داد...

این اشتباه اسکوچیچ، برد را از ایران گرفت

دیدار تیم های ایران و کره جنوبی شب گذشته با نتیجه ۱-۱ مساوی به پایان رسید و روند پیروزی های پیاپی تیم ملی متوقف شد.

شب گذشته تیم ملی ایران در استادیوم خالی از تماشاگر آزادی به یک تساوی ۱-۱ قناعت کرد و این در حالی بود که بسیاری معتقدند تیم ملی باید با ارائه بازی ای بهتر به پیروزی می رسید و نباید در تهران امتیاز از دست می داد.

دراگان اسکوچیچ شب گذشته تنها سه تعویض انجام داد و این در حالی بود که دو تعویض پس از دقیقه ۹۰ انجام شد و به جای هجومی تر کردن ریتم بازی تیم، موجب تلف شدن وقت شد. حضور بازیکنانی مثل سامان قدوس، مهدی ترابی، کریم انصاری فرد و... روی نیمکت اتفاق عجیبی بود چرا که این بازیکنان حداقل می توانستند در حد سی دقیقه برای تیم ملی بازی کنند حتی خود قائدی هم زمانی وارد زمین شد که هیچ وقتی برای خودنمایی نداشت و در واقع تیم ملی شب گذشته از تمام پتانسیل هایش استفاده نکرد برای مثال مهدی ترابی ای که بار ها در نشان داده در چنین بازی هایی گره کار را باز کند و تیمش را به پیروزی برساند روی نیمکت میخکوب شده بود و یا بازیکنی مثل سامان قدوس آنقدر کنار زمین گرم کرد که تا حد گرمازدگی پیش رفت و پس از بازی هم با یک خنده تلخ اعتراض خود نسبت به این قضیه را نشان د

تیم ملی این روزها به یک تیم پرستاره تبدیل شده است که نیاز به مدیریت زیادی دارد. داشتن ستاره های زیاد علاوه بر تمام خوبی هایی که دارد می تواند باعث چند دستگی در تیم شود و امیدواریم این اتفاق در تیم ملی ما رخ ندهد.

قطعا هیچ کس حرکت سامان قدوس که به نیمکت نشینی اش معترض شد (البته خیلی زود این واکنش اعتراضی را از صفحه شخصی خود حذف کرد) را تایید نمی کند اما باور کنید نشاندن سامان قدوس و مهدی ترابی روی نیمکت کفران نعمت است. ترابی می تواند گره های تیم ملی را در ۳۰ دقیقه پایانی باز کند. نقش او در پرسپولیس را به یاد بیاورید.

اگر دراگان اسکوچیچ، سامان قدوس را بازی می داد و مهدی ترابی را روی نیمکت میخکوب می کرد، می شد از بی اعتنایی او به لیگ گلایه کرد اما آنچه ما امروز با آن طرف هستیم، هراس اسکوچیچ از تعویض بازیکنان است.

احمد نوراللهی تقریبا از دقیقه ۶۰ نقش تماشاچی را بازی می کرد اما اسکوچیچ حتی ریسک تعویض او را هم به جان نخرید. هر تیمی یک سری بازیکن غیرقابل تعویض دارد. به طور مثال یکی مثل مهدی طارمی بهتر است تا آخرین لحظه در زمین بماند چون حتی وسط همان قدم زدن ها هم می تواند یک پنالتی از ما بگیرد، ولی عوض نکردن احمد نوراللهی دیگر توجیه ندارد.

منبع: طرفداری

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو