آخرین آمار از واردات گاز چین

9

1400/7/21

19:49


واردات نفت خام چین در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد کاهش یافت و واردات گاز این کشور به بالاترین مقدار در ۹ ماه اخیر رسید.

واردات نفت خام چین در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه پاسال ۱۵.۳ درصد کاهش یافت زیرا شرکت‌ها در پی افزایش قیمت‌های جهانی نفت و سهمیه‌بندی وارداتشان، از ذخیره‌سازی‌ها برداشت کردند.

این در حالی است که بر اساس داده‌های اداره کل گمرک چین، واردات گاز طبیعی این کشور در ماه سپتامبر افزایش یافته و به بالاترین مقدار از ماه ژانویه تاکنون (۱۰ میلیون و ۶۲۰ هزار تن) رسیده است، زیرا شرکت‌ها در آستانه زمستان و در اوج کمبود زغال‌ سنگ برای تولید برق که سبب قطعی برق گسترده شده است، ذخیره‌سازی‌های خود را افزایش دادند.

چین، بزرگ‌ترین خریدار نفت خام جهان، ماه گذشته میلادی ۴۱ میلیون و ۵۰ هزار تن (حدود ۹ میلیون و ۹۹۰ هزار بشکه در روز) نفت خام وارد کرد. این رقم در ماه اوت ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار بشکه در روز و در مدت مشابه پارسال ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز بود.

واردات نفت خام این کشور در ۹ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۶.۸ درصد کاهش یافت و به ۳۸۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تن رسید که دلیل آن کند شدن خریدها از ماه آوریل در پی سهمیه‌بندی واردات نفت خام و سوخت شرکت‌ها بود.

 

 

منبع: برنا

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو