جلوی فقر را بگیرید/سارق را گرفتن مهم نیست، جلوی سرقت را گرفتن مهم است

منبع: حوزه

11

1400/7/21

20:06


حوزه/ ما با استعمار مخالفیم و نباید به استقبال استعمار برویم، ولی استعمار دو جور است یک استعمار شفاف و روشن است، یک استعمار خاموش است، اینکه جوانهای بااستعداد را از کشور میبرند، این یک استعمار خاموشی است. ما باید آن هنر را داشته باشیم که بیکاری را در مملکت رفع و بتوانیم این جوانها را حفظ کنیم.

جلوی فقر را بگیرید/سارق را گرفتن مهم نیست، جلوی سرقت را گرفتن مهم است

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله جوادی آملی امروز در دیدار سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، ضمن تقدیر و تشکر از نیروی انتظامی، بیان داشتند: ما همیشه موظفیم پیشرو را نگاه کنیم که چقدر از قافله دنبالیم، این باعث میشود که هم نسبت به گذشته شاکرباشیم و هم نسبت به آینده مقاوم. اما اگر فقط گذشتهها را ببینیم شاید به خودمان مغرور شویم بگوییم این کارها را کردیم و ترقی نکنیم.

ایشان اظهار داشتند: کمبودهایی که کشور با آن مواجه هست این است که اینها که به زندان افتاده اند بخشی از اینها در اثر فقدان اخلاقاند که به سرقت دست میزنند یا به آزار مردم دست میزنند، افرادی که شرور هستند ولی تعداد اینها خیلی نیست و بعضی هم در اثر بیکاری و فشار مالی است، که باید این دو از همدیگر تفکیک شود، شما باید این موارد را با مسئولین در میان بگذارید که باید موانع تولید و ایجاد اشتغال برداشته شود تا بیکار در مملکت نداشته باشیم و زندانها خلوت شود.

معظم له ادامه دادند: کسی که  به اثر بیکاری و کم کاری دست به سرقت می زند و به زندان می افتد، دوباره نباید سر از زندان در بیاورد، بلکه باید برای او کاری تهیه شود، و تأمین شود تا دوباره به دنبال کار خلاف نرود، وگرنه سارق را گرفتن مهم نیست جلوی سرقت را گرفتن مهم است. دین میگوید جلوی سرقت را بگیر! سارق را هر کسی میگیرد!

ایشان بیان داشتند:  من قبلا به مسئولین کشور هم گفته ام که در کشور دو کار اساسی هست یکی اینکه به فقیر باید کمک کنیم، ولی این را دیگر کشورها چه مسلمان چه کمونیست  و چه غیره نیز انجام می دهند، به وامانده رسیدن یک امر عاطفی است، یک امر عقلی نیست، و امر دوم این است که جلوی فقر را بگیرید نه اینکه به فقیر کمک کنید، آن علم میخواهد، مدیریت میخواهد، آنکه اسلام آورده این است که جلوی بیکاری را میگیرد، جلوی فقر را میگیرد نه اینکه به فقیر کمک کند.

حضرت آیت الله جوادی آملی با تاکید بر ضرورت تولید و ایجاد اشتغال در کشور اذعان داشتند: نیروی انتظامی حافظ امنیت کشور هست و مواظب است تا کسی دزدی نکند و امنیت کشور را به خطر نیاندازد، اما این کار ساده ای است، اساس کار این است که ما بتوانیم روی پای خودمان بایستیم و وقتی میتوانیم روی پای خودمان بایستیم که هم از یک  طرف تولید داشته باشیم و کارخانههای تعطیل شده نداشته باشیم، هم پول ما بیارزد که بتوانیم معامله کنیم.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشتند: ما با استعمار مخالفیم و نباید به استقبال استعمار برویم، ولی استعمار دو جور است یک استعمار شفاف و روشن است، یک استعمار خاموش است، اینکه جوانهای بااستعداد را از کشور میبرند، این یک استعمار خاموشی است. ما باید آن هنر را داشته باشیم که بیکاری را در مملکت رفع و بتوانیم این جوانها را حفظ کنیم.

ایشان اظهار داشتند: اینکه ما با داشتن همه چیز، گرفتار تحریم هستیم، اینکه تحریم خیلی فشار میآورد هر چند کشور مقاومت میکند، برای این است که ساختار درونی برای مبارزه با تحریم نیست، در صورتی که برای مقابله با تحریم باید چند تا کار را انجام داد، یکی اینکه باید برای ارزش پول ملی تلاش کرد و وابستگی مان به دلار کم شود، باید بتوانیم با کشورهای همسایه و دوستان خودمان بدون وابستگی به دلار آمریکا، روابط تجاری داشته باشیم، آمریکا که جلوی کار ما را نمیگیرد، بلکه جلوی معاملات ما با دلار خودش را می گیرد! آمریکا قلدری می کند چرا که او اگر الآن قد کشیده چون روی هفتاد میلیون کشته ای ایستاده که محصول جنگ جهانی اول و دوم هست و بیشتر آنها را هم همین ها کُشته اند، کسی که روی هفتاد میلیون قبر ایستاده باشد قلدری میکند! این ما هستیم که باید مستقل باشیم!

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو