احتمال آتش‌سوزی موتور هیوندای سوناتا و توسان ۲۰۱۷، مالکان را به نمایندگی کشاند

منبع: گجت نیوز

9

1400/7/21

20:28


احتمال آتش‌سوزی موتور هیوندای سوناتا و توسان ۲۰۱۷، مالکان را به نمایندگی کشاند

هیوندای به دلیل وجود یک نقص فنی در موتور هیوندای سوناتا و توسان ۲۰۱۷ که خطر آتش‌سوزی را به همراه دارد برای بیش از ۹۵ هزار دستگاه خودرو فراخوان مراجعه به نمایندگی را صادر کرد.

شرکت هیوندای برای ۹۵ هزار و ۵۱۵ دستگاه از محصولات خود به دلیل اتصال ناقص بلبرینگ‌های شاتون که باعث آتش‌سوزی در موتور می‌شود، فراخوان صادر کرد. طبق این فراخوان، مالکان ۸۲ هزار و ۲۶۸ دستگاه توسان مدل ۲۰۱۷ و ۱۳ هزار و ۲۴۷ دستگاه سوناتا هیبریدی با پیشرانه ۲ لیتر GDI ساخت این شرکت در کارخانه کره جنوبی برای بررسی باید مورد بررسی قرار بگیرند.

نقص فنی موتور هیوندای سوناتا و توسان ۲۰۱۷

طبق اعلام اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ملی، این فراخوان به دلیل وجود نقص فنی که باعث فرسایش زودرس بلبرینگ‌های شاتون خواهد شد منتشر شده است. در صورت این فرسایش یک صدای تق‌تق عجیب از پیشرانه ایجاد می‌شود و چراغ هشدار روغن موتور را روشن خواهد کرد.

اگر این خودروها به شکل مداوم در وضعیت فرسایش بلبرینگ‌های شاتون قرار بگیرند، بلوک پیشرانه آسیب خواهد داد که نتیجه آن نشت روغن و آتشوزی موتور خواهد بود. همچنین احتمال خاموش شدن پیشرانه نیز وجود دارد که اگر این اتفاق در سرعت‌های بالا اتفاق بی‌افتد، باعث تصادفات خطرناک خواهد شد.

هیوندای آمریکا نیز به مالکان خودروهای آسیب‌دیده اعلام کرد تا برای بازرسی خودروهای خود را به نمایندگی‌ها مراجعه کنند تا در صورت تشخیص هر نوع آسیب به بلبرینگ، پیشرانه معیوب با یک پیشرانه جدید تعویض شود.

گفتنی است برای تمام خودروهایی که با این نقص مواجه شدند یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری کنترل پیشرانه موتور با یک سنسور شناسایی ضربه در نظر گرفته شده است. این سنسور به شکل مداوم پیشرانه را برای شناسایی کشف ارتعاشات و الگوهای غیرعادی که خرابی بلبرینگ شاتون را نشان می‌دهند مورد بررسی قرار خواهد داد. گفتنی است این فرایند به شکل رایگان توسط نمایندگی‌های انجام می‌شود و مالکان این خودروها که برای برطرف کردن این مشکل هزینه کردند نیز می‌توانند از نمایندگی‌های هزینه‌های پرداختی خود را دریافت کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو