استاد موسویان در مباحث اقتصادی و فقهی ۲۵ سال تلاش مجاهدانه انجام داد

منبع: حوزه

9

1400/7/21

21:00


حوزه/ دانشیار گروه اقتصاد اسلامی پژوهشکده نظام‌های اسلامی گفت: مرحوم استاد سید عباس موسویان مجاهدانه در ۲۵ سال، مباحث اقتصادی و فقهی را دنبال کرد و تاکید داشت که باید مبانی فقه و سایر مبانی اسلامی به تاسیس نظام اقتصادی و ساختارهای نهادهای اقتصادی بپردازد.

استاد موسویان در مباحث اقتصادی و فقهی ۲۵ سال تلاش مجاهدانه انجام داد

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین احمد علی یوسفی در آیین بزرگداشت فقیه الاقتصاد مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید عباس موسویان، اظهار داشت: وی روابط درون نهادهای اقتصادی را تحلیل فقهی می کرد و خروجی آن در دستاوردهای علمی ایشان قابل مشهود است.

وی افزود: مجموعه مقالات ارزشمند درباره اندیشه استاد موسویان در سه حوزه روش استاد، مباحث اقتصادی و سیاسی، نقد دیدگاه های ایشان نوشته شده است، ضمن اینکه نقد دیدگاه یک اندیشمند باعث فراگیری و استمرار اندیشه او می شود.

دانشیار گروه اقتصاد اسلامی پژوهشکده نظام‌های اسلامی با اشاره به رونمایی از مجموعه علمی مرحوم استاد سید عباس موسویان گفت: بر اساس ارزیابی شورای علمی همایش، ۱۶ مقاله به عنوان برتر در مجموعه مقالات گردآوری شده است که رونمایی از آنها خواهیم داشت.

وی ادامه داد: از همه نویسندگان، شورای علمی همایش، از ارزیابان مقالان به ویژه مجید رضایی و توحیدی و دبیر اجرایی و علمی حسام رضایی و مدیر روابط عمومی نجفی قدردانی می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی خاطر نشان کرد: قبل از همایش، پیش نشست ها و جلسه های علمی برگزار شد که خروجی ها بسیار خوبی داشت، امیدواریم که دیدگاه های وی ادامه پیدا کند.

وی با تاکید بر ترویج اندیشه استاد سید عباس موسویان، گفت: باید از دیدگاه این استاد فقید در حوزه فقه و اقتصاد پرده برداری شود، چرا که روش او مورد توجه اندیشمندان است.

۳۱۳/۶۱پ

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو