برترین های قرن با مرتضی یکه: استعفا کردیم ولی اشتباه از ما بود، دهداری همیشه در ذهن من بهترین می ماند

منبع: طرفداری

13

1400/7/21

21:11


برترین های قرن با مرتضی یکه: استعفا کردیم ولی اشتباه از ما بود، دهداری همیشه در ذهن من بهترین می ماند

مهاجم سال های دور شاهین و استقلال و همینطور عضو تیم ملی در بازی های آسیایی 1986 سئول، در گفتگوی تلفنی با مهدی حدادپور برترین های قرن خود را معرفی کرد

مرتضی یکه، بازیکن باشگاه های راه آهن، هما، شاهین، استقلال و پارس خودرو بود و همچنین در سال های 1364/65 پوشیدن پیراهن تیم ملی را نیز تجربه کرد. مهاجم خطرناک دیروز و پیشکسوت خوش اخلاق فوتبال ایران دوران حرفه ای با ثباتی داشت و حتی در سال 73 و 34 سالگی آقای گل سوپرجام تهران شد.

به گزارش طرفداری، مرتضی یکه در گفتگوی تلفنی با مهدی حدادپور تیم منتخب قرن خود را به شرح زیر معرفی کرد.

دروازه بان:

هم احمدرضا عابدزاده و هم ناصر حجازی فوق العاده بودند اما در مجموع من عابدزاده را بیشتر می پسندم.

مدافعان:

برای زوج خط دفاعی پرویز قلیچ خانی و نصرالله عبداللهی را انتخاب می کنم. قلیچ خانی خداییش از همه بهتر بود. عبداللهی هم یکی از بهترین و با اخلاق ترین مربیان من بوده است. عمو نصی عشق من است. در این پست از محمد پنجعلی و نادر محمدخانی هم می توانم یاد کنم.

مدافعان چپ و راست:

در این دو پست هم مجتبی محرمی و حسن نظری انتخاب های من هستم. هرچند آندرانیک اسکندریان و ابراهیم آشتیانی نیز بزرگانی هستند که باید از آنها یاد کرد.

هافبک دفاعی:

کریم باقری در این پست بهترین است. اینجا هم باید از محمد صادقی اسم بیاورم که فوق العاده بود. کریم باقری هم بازیکن بسیار بزرگی است. نام کریم باقری را بنویسید.

هافبک چپ و راست:

مجید نامجومطلق در پست هافبک راست و علی کریمی در پست هافبک چپ. برای ابراهیم قاسمپور، حمید درخشان و مهدی مهدوی کیا احترام بسیاری قائلم اما چه کنم که برای هر پست یک انتخاب دارم.

هافبک هجومی:

علی پروین را در این پست ترجیح می دهم.

مهاجمان:

علی دایی که حرفی باقی نمی گذارد، اینجا از همه بهتر است. فرشاد پیوس هم در گلزنی بی نظیر بود. علی دایی و فرشاد پیوس انتخاب های من هستند. باید از حسن روشن و ناصر محمدخانی هم نام بیاورم که عالی بودند.

مرتضی یکه پس از انتخاب پرویز قلیچ خانی، علی دایی و علی پروین به عنوان سه بازیکن برتر قرن، درخصوص مربی قرن گفت:

مربی ایرانی پرویز دهداری را انتخاب می کنم و مربی خارجی کارلوس کی روش. درست است که ما از تیم 1986 بعد از استعفایمان جدا شدیم اما این استعفا واقعا اشتباه ما بود. آن زمان استعفا کردیم ولی دهداری در ذهن من همیشه بهترین باقی می ماند.

در همین راستا مرتضی یکه پس از انتخاب علیرضا فغانی به عنوان داور قرن، تیم ملی ایران در بازی های آسیایی 1986 سئول را بهترین تیم قرن دانست. با انتخاب جهان پهلوان تختی، حسن یزدانی و سعید معروف به عنوان برترین ورزشکاران قرن، فرم نظرخواهی مرتضی یکه تکمیل شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو