تصاویر | نمایش برترین نمونه‌های مکتب سقاخانه ایران در گالری دانشگاه نیویورک ابوظبی

تصاویر | نمایش برترین نمونه‌های مکتب سقاخانه ایران در گالری دانشگاه نیویورک ابوظبی


25

1400/7/24

05:38


نمایشگاه «مدرنیسم‌ها: برترین‌های هنرمندان ایران، ترکیه و هند از گنجینه ابی وید گری دانشگاه نیویورک» از نیمه نوامبر در ابوظبی افتتاح می‌شود.

تصاویر | نمایش برترین نمونه‌های مکتب سقاخانه ایران در گالری دانشگاه نیویورک ابوظبی

گروه تجسمی هنرآنلاین: «مدرنیسم‌ها: برترین‌های هنرمندان ایران، ترکیه و هند» نخستین نمایشگاه حضوری گالری دانشگاه نیویورک در ابوظبی در زمانه کرونا خواهد بود که درهایش از ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۰ بسته و فعالیت‌های آن آنلاین و مجازی شده بود. این نمایشگاه سال ۲۰۱۹ از دانشگاه نیویورک در آمریکا آغاز شد و در چند ایالت دیگر ادامه یافت.

قرار است در این نمایشگاه که از دوشنبه ۱۵ نوامبر افتتاح می‌شود، نقاشی‌ها و تندیس‌های هنرمندان برجسته ایران، ترکیه و هندوستان از دهه‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی به نمایش درآید. از هنرمندان ایرانی به ویژه از مکتب سقاخانه که در نمایشگاه حضور خواهند داشت می‌توان به فرامرز پیلارام، حسین زنده‌رودی، سیا ارمجانی، کامران دیبا، منیر فرمانفرماییان و پرویز تناولی اشاره کرد.

ابی وید گری مجموعه‌دار نامدار آمریکایی است که در دهه ۱۹۶۰ دست‌کم هشت بار به ایران و چند بار به ترکیه و هند سفر کرد تا با هنرمندان نوگرا دیدار و آثار آنها را جمع‌آوری کند. تابلوها و تندیس‌هایی که در گالری دانشگاه نیویورک در ابوظبی به نمایش درمی‌آید، از گنجینه ابی وید گری آمده و قرار است مجموعه‌ای از نامه‌ها و کاتالوگ‌ها و عکس‌های خصوصی این مجموعه‌دار از آرشیو دانشگاه در نمایشگاه عرضه شود.

نمایشگاه «مدرنیسم‌ها: برترین‌های هنرمندان ایران، ترکیه و هند از گنجینه ابی وید گری دانشگاه نیویورک» از ۱۵ نوامبر ۲۰۲۱ تا پنجم فوریه ۲۰۲۲ برپا و بازدید از آن رایگان است. هر چند دوستداران هنر باید پیش از حضور در گالری نام‌نویسی کنند. بلیت‌فروشی هم از ۲۷ اکتبر آغاز می‌شود.

1F816FD1-4407-42D8-9482-BCC2941E2C6B

«مساجد اصفهان»، فرامرز پیلارام - ۱۹۶۲

7E4A7C97-A512-4B50-8E89-6C22AABB36DD

«گل‌ها»، منیر شاهرودی فرمانفرماییان - ۱۹۶۵

51760CAB-A5CC-40B0-9F95-2E8D1DB032F0

«نیایش برای خورشید»، سیا ارمجانی - ۱۹۶۲

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو