برای خرید لوازم آرایشی اورجینال به چه نکاتی دقت کنیم؟

برای خرید لوازم آرایشی اورجینال به چه نکاتی دقت کنیم؟


منبع: نی نی بان

15

1400/7/30

11:18


برخی از تولیدگنندگان لوازم آرایشی برای افزایش فروش و هزینه نکردن برای تبلیغات برند خود، به تولید لوازم آرایشی تقلبی با نام بندهای گران‌قیمت و لوکس آرایشی اقدام می‌کنند. از آن‌جایی که عموم جامعه توان خرید برندهای گران‌قیمت لوازم آرایشی را ندارند، جذب این برندهای تقلبی می‌شوند که محصول خود را از لحاظ ظاهری و بسته بندی عینا شبیه برندهای لوکس کرده‌اند. اما کیفیت و کارایی آن‌ها ذره‌ای شبیه به برندهای نام‌آشنا نیست.

برای خرید لوازم آرایشی اورجینال به چه نکاتی دقت کنیم؟


برای اجتناب از خرید لوازم آرایشی تقلبی قصد داریم تا نکاتی را در اختیارتان قرار دهیم که برای خرید لوازم آرایشی اورجینال دچار مشکل و چالش نشوید.


بیشتر بخوانید: محصولات آرایشی بارداری، آیا خطرناک است؟


برخی از تولید کنندگان لوازم آرایشی تقلبی برای فریب دادن مشتریان از بسته‌بندی محصولات مارک‌دار کپی‌های دقیق یا کاملا شبیه به نمونه اصلی می‌سازند و قیمتی مناسب‌تر روانه بازار می‌کنند تا نظر مشتریان این برندها را به خود جلب کرده و محصولات تقلبی خود را به فروش برسانند. در این مطلب ترفندهایی را در اختیارتان قرار می‌دهیم که قبل و بعد از خرید لوازم آرایشی اورجینال بتوانید از اصل بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.


پیشنهاد ویژه نی نی بان: لابیاپلاستی چیست و چه مراقبت‌هایی دارد؟


ترفندهایی برای خرید لوازم آرایشی اورجینال


برای خرید لوازم آرایشی اورجینال به چه نکاتی دقت کنیم؟


همان‌طور که اشاره کردیم متاسفانه برخی از محصولات تقلبی به قدری شبیه به نوع اصلی هستند که هنگام خرید راضی می‌شویم که برندی نام‌آشنا و اورجینال را با قیمتی مناسب خریداری کنیم. در ادامه نکاتی را در اختیارتان قرار می‌دهیم که شانس شما را برای خرید لوازم آرایشی اورجینال افزایش دهند.

از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید


برای خرید لوازم آرایشی اورجینال به چه نکاتی دقت کنیم؟


یکی از ایمن‌ترین راه‌ها برای خرید لوازم آرایشی اورجینال، این است که از فروشگاه‌های معتبر و عرضه‌کننده‌های  تخصصی برند مورد نظرتان خرید کنید. در چنین مواقعی بهتر است یک مشتری هوشیار باشید و فریب تخفیف‌های بزرگ و حراجی‌های مناسبتی را نخورید. زیرا برندهای اورجینال محصولات آرایشی تنها ممکن است یک بار در سال روی محصولات خود با درصدی معقول و نه افسانه‌ای تخفیف بزنند.


مطالب پیشنهادی: لوازم آرایشی در بارداری، معرفی مواد مضر


به بسته بندی و برچسب اصالات آن دقت کنید

اگر لوازم آرایشی دارید که از اصل بودن آن اطمینان دارید و فکر می‌کنید مجددا آن را خریداری خواهید کرد، بهتر است بسته‌بندی آن را نگه دارید و دور نیندازید تا هنگام خرید دوباره آن بتوانید ظاهر بسته‌بندی‌ها را با هم مطابقت دهید. درست است که در تولید بسته بندی‌های محصولات تقلبی از رنگ‌ها، فونت‌ها و طراحی‌های کاملا مشابه استفاده می‌شود. اما باز هم نمی‌توانند این تشابه را دقیقا یکسان سازی کنند. شما می‌توانید با بررسی دقیق‌تر رنگ‌ها و نوع فونت‌ها تفاوت‌های ملموسی را مشاهده کنید.

برای خرید لوازم آرایشی اورجینال به چه نکاتی دقت کنیم؟


همچنین اگر بسته بندی محصول مورد نظر خود را ندارید، می‌توانید برای اطمینان بیشتر به وبسایت برند مورد نظر خود مراجعه کنید و نوع بسته بندی را با نمونه‌ای که در بازار به شما عرضه شده است، مقایسه کنید.


بیشتر بخوانید: لوازم آرایشی در بارداری، محدودیت ها را بشناسید


به پلمپ محصولات و بارکد روی آن‌ها دقت کنید

بسیاری از تولیدکنندگان لوازم آرایشی تقلبی ممکن است بسته بندی‌های اورجینال برنهای معتبر را جمع آوری کنند و محصولات خود را داخل آن‌ها قرار داده و به اسم اورجینال روانه بازار کنند. دقت کنید که تامی برندهای تولید کننده لوازم آرایشی اورجینال بارکدی روی بسته بندی آن حک می‌کنند که با اسکن آن می‌توانید از خصوصیاتی مانند: کشور سازنده، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و اصالت کالا مطلع شوید.

برای خرید لوازم آرایشی اورجینال به چه نکاتی دقت کنیم؟


اگر بارکد روی بسته بندی را اسکن کنید و نتیجه‌ای برای شما نیاورد، این نشان می‌دهد که بارکد حک شده روی محصول یک بارکد تصادفی بوده و فاقد هرگونه اصالت است.


پیشنهاد ویژه نی نی بان: درمان ناباروری در مردان، وقتی هیچ اسپرمی ندارند!


کلام آخر


برای خرید لوازم آرایشی اورجینال به چه نکاتی دقت کنیم؟


همان‌طور که اشاره کردیم، خرید لوازم آرایشی اورجینال در بازار پر از تقلب و فریب امروزی به امری چالش برانگیز تبدیل شده است. اما اگر هوشمندی و آگاهی خود را هنگام رید چنینی کالاهایی بالا ببریم بدون شک از خرید خود پشیمان نخواهیم شد. علاوه بر این توجه به خرید لوازم آرایشی اورجینال سلامت پوست ما را در بلند مدت تضمین خواهد کرد و آن را از آسیب‌های جدی حفظ می‌کند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو