دانگ فنگ T5 ایوو لاماری؛ خط تولید کراس‌اوور لاماری ‌آماده بهره‌ برداری شد

دانگ فنگ T5 ایوو لاماری؛ خط تولید کراس‌اوور لاماری ‌آماده بهره‌ برداری شد


منبع: دیجیاتو

23

1400/7/30

16:04


با توجه به اخبار منتشر شده در فضای مجازی شرکت آرین موتور که نمایندگی سابق میتسوبیشی ژاپن را در اختیار داشت، قصد دارد به زودی کراس‌اوور دانگ فنگ T5 ایوو را با تغییر نام تحت برند لاماری (الهه زیبایی و خرد) در بازار کشورمان عرضه کند.

شرکت آرین موتور هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده و آن را به صورت رسمی تایید و یا تکذیب نکرده است اما اخبار مطرح شده در فضای مجازی حکایت از تلاش این شرکت خودروسازی برای راه‌اندازی خط تولید خودرو مونتاژی مذکور در شهر خمین دارد.

بنا براخبار منتشر شده توسط اسب بخار٬ خودرو مذکور در نسخه ۲۰ هزار دلاری در بازار کشورمان عرضه خواهد شد و آرین موتور تمایلی برای عرضه نسخه لوکس‌تر و صدالبته گران‌تر از خود نشان نداده است. نسخه فول آپشن لاماری به امکانات قابل‌توجهی مجهز است. با این اوصاف پیش‌بینی می‌شود قیمت کارخانه‌ای لاماری (کراس‌اوور دانگ فنگ T5 ایوو) در زمان نخستین عرضه کمتر از یک میلیارد تومان باشد.

لاماری دانگ فنگ T۵ ایوو آرین موتور

اما کراس‌اوور دانگ فنگ T5 ایوو یا لاماری آرین موتور چه مشخصاتی خواهد داشت؟

دانگ فنگ T5 ایوو به یک موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژر مجهز است که می‌تواند ۱۹۷ اسب‌بخار قدرت و ۲۸۵ نیوتن‌متر گشتاور را تولید کند.

شتاب صفر تا صد این خودرو بین ۸.۷ تا ۹.۲ ثانیه اعلام شده است که البته منوط به فراهم بودن شرایط استاندارد از جمله بنزین استاندارد است که احتمالا در ایران عدد بالاتری ثبت خواهد شد. به هر صورت برای یافتن شتاب دقیق این کراس‌اوور باید منتظر ماند تا آرین خودرو این محصول را رونمایی کرده و مشخصات آن را به صورت رسمی اعلام کند.

لاماری موتور

گفته می‌شود مصرف بنزین لاماری یا دانگ فنگ T5 ایوو در شرایط استاندارد کمتر از ۶ لیتر در صد کیلومتر است که برای یک کراس‌اوور مونتاژی در بازار کشورمان رقم خوبی محسوب می‌شود که البته بازهم به فراهم بودن شرایط استاندارد بستگی دارد.

لاماری

امکانات رفاهی و آپشن‌های لاماری آرین موتور

احتمالا دانگ فنگ T5 ایوو شرکت آرین موتور به امکاناتی نظیر کیسه هوای ۱۰ نقطه‌ای، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، ترمز پارک برقی، کروز کنترل، کنترل شروع حرکت در سربالایی، سامانه مدیریت حرکت در سراشیبی، درب برقی صندوق عقب، شارژر بی‌سیم تلفن همراه، دوربین ۳۶۰ درجه سنسور نور، سنسور باران، چراغ روشنایی روز، فناوری LED چراغ‌ها، فرمان کمکی برقی، رینگ آلومینیومی ۱۹ اینچی، رادار نقطه کور، سقف پانوراما، تریم داخلی چرم، صندلی برقی راننده، سیستم تهویه اتوماتیک و جلو آمپر دیجیتال مجهز خواهد بود.

خط تولید کراس‌اوور لاماری ‌آماده بهره‌ برداری شد [به روز رسانی] - مهر ۱۴۰۰

سیدرضا فاطمی‌ امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در آخرین مرحله از بازدیدهای استان مرکزی با همراهی عزت‌الله اکبری تالارپشتی (رئیس کمیسیون صنایع‌ومعادن مجلس شورای‌اسلامی)، علیرضا نظری (نماینده مردم خمین در مجلس شورای‌اسلامی) و مسئولان استان مرکزی و شهرستان خمین از خطوط تولید خودروهای سواری و تجاری مجتمع صنعتی آرین‌موتور خمین بازدید کردند.

حال شرکت آرین‌موتور پس از همکاری با اصلی‌ترین شریک خودروسازش یعنی میتسوبیشی به‌تجربه خوبی برای تولید یک شاسی‌بلند با امکانات رفاهی مطلوب، توان مناسب و ظاهر به‌روز رسیده که نمونه‌های آن را می‌توان در شوروم‌های این شرکت مشاهده کرد؛ محصولی که در یکی از خودروسازان آسیایی به‌خاطر استفاده از مجموعه پیشرانه و انتقال قدرت به‌روز و ژاپنی به‌عنوان یک پرچمدار شناخته می‌شود.

براساس اطلاعات موجود توان تولیدشده از پیشرانه ۱.۵ لیتری پرخوران لاماری برابر با ۱۹۷ اسب‌بخار و گشتاور آن ۲۸۵ نیوتون‌متر است.

گفتنی است بستر فعالیت‌های تولیدی آرین‌موتور پیش از آغاز تحریم‌ها و به‌واسطه تلاش میتسوبیشی برای ورود به‌فاز تولید در ایران با نگاه صادراتی شروع شده بود و از آن زمان طرف ژاپنی با ارتباط مستمر خود با آرین‌موتور توانست مسیر تولید این شاسی‌بلند را درخط تولید خمین هموار کند.

براساس گزارش‌های واصله روزبه‌روز شاهد اضافه شدن تجهیزات بیش‌تر در این کارخانه هستیم؛ به‌طوری که برخی تست‌های کنترل کیفی محصولات تجاری در سایت دوم این مجتمع صنعتی انجام می‌شود. گفتنی است تجهیزات استفاده‌شده در این خط تولید به‌سفارش شریک ژاپنی تهیه و تعبیه شده است. به‌این ترتیب می‌توان انتظار سطح کیفی بالایی را از لاماری با آپشن‌های فراوان داشت که با قیمت‌گذاری مناسب می‌تواند رقیب سرسختی برای گزینه‌های فعلی و آتی بازار باشد.

فاطمی‌امین، وزیر صمت هنگام بازدید از سایت تولیدی مجتمع صنعتی آرین‌پارس‌موتور به‌ظرفیت مناسب تولید ون مسافری و مینی‌بوس JAC سانری در آرین‌دیزل پایا اشاره کرد و گفت: «از این ظرفیت می‌توان برای تامین خودروهای آمبولانس هلال احمر و وزارت بهداشت استفاده کرد.»

وی افزود: «باید برای تسهیل استفاده از این محصول با این کاربری برنامه‌ریزی انجام شود.»

وزیر صمت همچنین از داخلی‌سازی قطعات خودروهای تولیدی درمجتمع صنعتی آرین‌پارس‌موتور تمجید کرد و گفت: «قول‌هایی برای تسهیل در روند تولید خودرو توسط بخش‌خصوصی داده شده است.»

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو