۵ راز فوق العاده هویج که از آن خبر ندارید

هویج یک منبع بتا کاروتن ، ویتامین A ، ویتامین C ، ویتامین K ، پتاسیم ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان است. آن‌ها را می‌توان خام و یا پخته به عنوان یکی از گزینه‌های خوب رژیم غذایی استفاده کرد.
۱- ارتقاء بینایی
هویج حاوی بتا کاروتن است که توسط کبد به ویتامین A تبدیل می‌شود. به گزارش آکا ایران به نقل از نیک صالحی ویتامین A برای محافظت از بینایی نرمال است. به بیان دیگری هویج قدرت دید را زیاد می‌کند.

۲- کنترل دیابت
شبهه کاروتن ها در تنظیم سطوح قند خود بسیار تاثیر گذار است. هویج منبع خوب شبهه کاروتن است و نقش حیاتی را در کنترل و جلوگیری از دیابت ایفا می‌کند.
۳- جلوگیری از بیماری قلبی
تحقیقات و بررسی ها نشان داده است مصرف روزانه هویج به نگه داشتن سطح مناسب کلسترول کمک می‌کند. در نتیجه هویج برای جلوگیری از بیماری‌های قلبی مفید است. هویج معمولاً به کسانی که سابقه سکته در داشته و یا از بیماری‌های قلبی عروقی رنج می‌برند توصیه شده است.
۴- جلوگیری از سرطان
حضور بتا کاروتن در هویج به جلوگیری از سرطان ریه و روده بزرگ کمک می‌کند، زنانی که مرتب از هویج استفاده می‌کنند خیلی کمتر در معرض خطر سرطان سینه هستند.
۵- کاهش خطر (macular degeneration )
یک مشکل بینایی است که افراد سالمند دچار آن می‌شوند . همان طور که قبل تر ذکر شد ، هویج برای بینایی مفید است. در نتیجه برای کاهش خطر دچار شدن به این بیماری بسیار موثر است.
هویج منبع غذایی فاقد کلسترول است. در نتیجه برای سالم و متناسب ماندن بسیار مفید هستند . آن‌ها مقادیر خوب فیبری هستند که بدن به آن احتیاج دارد.