سس رژیمی

منبع: آکاایران

2

1398/4/23

16:01


سس رژیمی

سس رژیمی

سس  رژیمی   -آکاسس  رژیمی   -آکا

آکاایران: همواره هستند افرادی در خانواده که به خوردن سس سفید سالاد آلرژی دارند و یاعده ای می گویند، با خوردن این سس ، بی رویه چاق می شوند. در ذیل طرز تهیه نوعی سس برای شما آورده شده که یک نوع سس رژیمی است .
● مواد لازم :
▪ آرد: سه قاشق غذاخوری
▪ کره : ۱۰ گرم
▪ آبلیمو: یک قاشق غذاخوری
▪ شیر: ۲۵۰ گرم
▪ فلفل سیاه : به مقدار لازم
▪ نمک : به میزان لازم
● طرز تهیه :
ابتدا کره را داغ کنید و از روی شعله بردارید،پس از این که کمی خنک شد، آرد و شیر را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید، سپس دوباره روی شعله قرار دهید تا سرخ شود و آنگاه نمک و فلفل را هم به آن اضافه کنید. از طرف دیگر در نیم لیترآب جوش ، آبلیمو بریزید و در حالی که می جوشد، مخلوط آماده شده را در آن بریزید وخوب هم بزنید. سس شما پس از چند دقیقه آماده است . البته در صورت تمایل می توانید،چاشنی های سالاد را که به صورت آماده می فروشند را به آن اضافه کنید.
برای پیشگری از ابتلا به اضافه وزن و چاقی که خود زمینه ساز بیماری های زیادی است ، سعی کنید مصرف چربی ها و روغن را محدود کنید.چربی های گوشت را قبل از پخت کاملا بگیرید،همچنین پوست مرغ و چربی های زیر پوست مرغ هم مانند چربی های گوشت قرمز از نوع اشباع شده هستند، بهتر است آنها را قبل از پخت ،از گوشت جدا کنید و دور بریزید و یا اگر غذایی راسرخ کرده اید، چربی اضافی آن را بگیرید…همچنین بهتر است روغن را تا حد امکان فقط یک بار تحت حرارت و مورد استفاده قرار دهید،بنابراین هر بار برای سرخ کردن ، تنها به میزان لازم از روغن استفاده کنید تا این که روغن زیادی را در دفعه های دیگر مصرف نکنید.


.

تصویری


ویدئو