طرز تهیه کیک با بیسکویت و کره

منبع: آکاایران

3

1398/4/23

16:01


طرز تهیه کیک با بیسکویت و کره

طرز تهیه کیک با بیسکویت و کره
آکاایران: برای تهیه این کیک یخچالی سریع و خوشمزه ابتدا خامه پاستوریزه سفت را دو ساعت در فریزر می گذاریم سپس آن را از فریزر درآورده و با سه قاشق غذاخوری پودر شکر مخلوط می کنیم. آن را با همزن برقی حدود 5 دقیقه با درجه تند هم می زنیم تا خامه فرم بگیرد. پنیر خامه ای را با سه قاشق غذاخوری پودر شکر مخلوط کرده، دو الی سه دقیقه با همزن برقی هم می زنیم.کره را می گذاریم نرم شود و بعد آن را اضافه کرده، هم می زنیم. سپس خامه فرم گرفته را اضافه کرده با یک قاشق هم می زنیم تا مایه کره ای دسر آماده شود.
یک عدد کیسه فریزر را باز کرده، ته یک قالب مستطیل شکل به طول 26 سانت قرار می دهیم. کمی از مایه کره ای را ته قالب ریخته، روی آن را صاف می کنیم و بیسکویت های کاکائویی را روی آن می چینیم. به همین ترتیب لایه لایه مایه کره ای و بیسکویت را در قالب قرار می دهیم تا قالب پر شود. در نهایت پلاستیک را روی دسر برگردانده و آن را برای 5 الی 6 ساعت در فریزر قرار می دهیم تا دسر سفت شود.
دسر بیسکویتی را از فریزر درآورده، بر می گردانیم و پلاستیک روی آن را جدا می کنیم. کمی شکلات تخته ای روی آن رنده می کنیم. سپس با یک چاقوی تیز آن را برش می زنیم تا آماده پذیرایی شود.

.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو