تعریف پیلاتس بطور خلاصه

پیلاتس،روش تمرینی است که در سال 1920 توسط ژوزف پیلاتس پایه گذاری گردید و متشکل از ورزشهایی است که تمرکز روی پیشرفت انعطاف ، قدرت و تعادل در تمام اندامهای بدن دارند بدون اینکه عضلات از فرم طبیعی خود خارج شود این روش تمرینی از حرکات کنترل شده ای تشکیل شده که بین بدن و مغز هارمونی فیزیکی ایجاد کرده و توانایی بدن افراد را در هر سن بالا می برد علاوه بر این کسانی که ورزش پیلاتس را انجام می دهند خواب بهتر عصبانیت کمتر استرس و خستگی کمتر خواهند داشت .
از آنجا که این روش تمرینی در وضعیتهای ایستاده،نشسته و خوابیده بدون طی مسافت و پرش و جهش انجام می گیرد آسیبهای ناشی از صدمات مفصلی را کاهش می دهد زیرا حرکات ورزشی در دامنه های حرکتی در سه وضعیت فوق با اجرای تنفسهای عمیق و انقباضهای عضلانی انجام می گیرد این ورزش همچنین با افزایش حجم عضلانی بدن کاهش ورزش را تسریع می کند و می تواند مکملی برای سایر ورزشها و تمرینات شما باشد.
اما چرا پیلاتس به چنین پدیده موفقیت آمیزی تبدیل شده است ؟
چگونه این ورزش نا شناخته امروزه تبدیل به یک روش تکمیلی ورزشی به شکل همگانی و حتی خانگی شده است ؟!
بسیار ساده ،گفتار صادقانه پیلاتس و اینکه این ورزش بسیار عالی عمل می کند و به تمام وعده های خود عمل می کند .
افراد در هر وضعیتی که باشند،ورزشکار حرفه ای یا تازه کار ،خانمهای خانه دار یا آقایان کارمند پر مشغله اگر ورزش پیلاتس را آغاز کنند اطمینان می دهیم که نتیجه مثبت آن را خواهند دید با شروع پیلاتس می توان قدم به قدم به تغییر ظاهر ، اجرای صحیح حرکات ، بدن جدید تر و بهتر ، متوازن، صاف و کشیده ، بلند تر و باریک تر و انعطاف پذیر تر با یک قدرت پنهانی دست یافت.
اعتقاد پیلاتس از تقویت قوای بدنی کسب و حفظ بدنی سالم و ذهنی سالم برای اجرای خوب کارهای روزهانه و دیگر فعالیتهای بدنی است.

فواید این ورزش
تقویت سیستم ایمنی بدن
تقویت قوای بدن در جهت رهایی فکر و ذهن از افکار منفی (در پیلاتس مدیتیشن و رهایی عضله وجود ندارد و این امر در حین انجام تمرینات ورزشی ایجاد می گردد)
کاهش دهنده دردهای مهره ای و کمر
ایجاد کشیدگی در ظاهر اندام
بوجود آورنده شکل ظاهری بهتر اندام
شکم صاف و کمر باریک
پیشرفت انعطاف  و تعادل
افزایش قابلیت تحرک مفاصل
حجیم کردن فضای ریه و بالا بردن قابلیت تنفس
تقویت سیستم قلبی و عروقی
بالابردن دامنه حرکتی مفاصل و عضلات


منبع:رزمی کار
ویرایش و تلخیص:آکاایران