شنیده شدن صدای انفجار مهیب در قصرشیرین/ علت چه بود؟

منبع: رکنا

15

1400/8/3

11:17


شنیده شدن صدای انفجار مهیب در قصرشیرین/ علت چه بود؟

حجت خدرویسی روز دوشنبه افزود: گروه‌های پاکسازی در قصرشیرین نسبت به بازنگری زمین‌های آلوده به مین مشغول فعالیت هستند و صدای انفجار امروز در حوالی مرز نیز ناشی از انهدام و خنثی سازی مین‌های جمع آوری شده، است.

به گزارش رکنا، وی اظهار کرد: روز گذشته به روستاییان و عشایر اطلاع رسانی شد که نگرانی از بابت این انفجارها نداشته باشند ضمن اینکه اعلام می شود این‌ انفجار هیچ گونه خسارت مالی و جانی نیز در بر نداشته است.  

انفجار مین و زخمی شدن زن قصرشیرینی

طبق آمارهای موجود، امسال تاکنون یک مورد انفجار مین در شهرستان قصرشیرین رخ داده که در نتیجه این انفجار یک خانم ۴۰ ساله از عشایر منطقه در بخش سومار از توابع شهرستان بر اثر اصابت و برخورد با مین مجروح شد.

به گزارش ایرنا،  با گذشت سال ها از پایان جنگ تحمیلی، مرزنشینان مناطق غربی استان کرمانشاه همانند ساکنان سایر مناطق مرزی همچنان قربانی مین های خاموش و انفجار مهمات عمل نکرده هستند.

جشن پاکسازی ۷۰۰ هزار هکتار از زمین های آلوده به مین استان کرمانشاه بهمن ماه سال ۹۱ با حضور مسوولان برگزار شد اما با این وجود از آن زمان تاکنون چند مورد برخورد خودرو یا انسان با مین های باقی مانده از زمان جنگ تحمیلی در نواحی مرزی این استان مشاهده شده است.

اکنون شرکت های مین زدایی وابسته به وزارت دفاع در مناطق آلوده قصرشیرین حضور دارند و مشغول بازنگری اراضی پاکسازی شده هستند.

با وجود تلاش بی وقفه نیروهای پاکسازی میدان های مین، تاکنون تعدادی از مردم مناطق مرزی استان کرمانشاه به ویژه مرزداران، عشایر و نیروهای پاکسازی زمین های آلوده به مین در شهرستان قصرشیرین در اثر برخورد و یا انفجار مین و مهمات به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی شهید، جانباز، مجروح و معلول شده اند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش ۲۷ هزار نفر جمعیت دارای ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق است که در زمان جنگ تحمیلی ۲ سال کامل در اشغال نیروهای بعثی عراق بود و جنگ هشت ساله تحمیلی از این منطقه غربی کشورمان آغاز شد و آخرین نقطه پایان جنگ نیز این منطقه بود.

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه