نکات آماری دیدار منچستریونایتد و لیورپول؛ اولین هت تریک در الدترافورد بعد از 18 سال

منبع: طرفداری

47

1400/8/3

11:57


نکات آماری دیدار منچستریونایتد و لیورپول؛ اولین هت تریک در الدترافورد بعد از 18 سال

بعد از شکست سنگین شیاطین سرخ مقابل لیورپول نگاهی داریم به رکوردهای جذاب این بازی.

به گزارش طرفداری و به نقل از اپتا، از هفته نهم مسابقات لیگ برتر، شب گذشته منچستریونایتد در خانه مقابل لیورپول قرار گرفت و در یک دیدار تاریخی با 5 گل مقابل قرمزهای آنفیلد شکست خوردند. نگاهی داریم به آمار و ارقام و رکوردهای این بازی: 

* دیدار شب گذشته تنها دومین بازی بود که کریستیانو رونالدو در دیداری به همراه تیمش با 5 گل شکست می خورد. دیگر شکست سنگین رونالدو به شکست 5 بر صفر این بازیکن به همراه رئال مادرید مقابل بارسلونا در سال 2010 بر می گردد.

* این پیروزی دومین پیروزی 5 بر صفر پیاپی شاگردان کلوپ بود و تنها دومین بار بود که این اتفاق می افتد. بار قبل در آوریل 1935 لیورپول توانسته بود استوک را 5 بر صفر ببرد و سپس 6 بر صفر چلسی را شکست داد. ضمن این که لیورپولی ها دومین تیمی هستند که دو بازی پیاپی را با اختلاف 5 گل می برند و گلی هم دریافت نمی کنند. آخرین بار منچستریونایتد در سال 1960 این کار را کرده بود.

*منچستری ها در دیدار شب گذشته مجموعا 7 کارت(6 کارت زرد و یک قرمز) دریافت کردند که بیشترین تعداد کارتی است که این تیم دریافت می کند. آخرین بار آنها در سال 2008 مقابل چلسی و تاتنهام 7 کارت دریافت کرده بودند.

* این سنگین ترین شکست منچستریونایتد در خانه مقابل لیورپول بود و دومین باری بود که آنها با تفاضل 5 گل و بدون گل زده شکست می خورند. آخرین بار این اتفاق در فوریه 1955 و مقابل منچسترسیتی افتاده بود.

* تنها تقابل لیورپول و اورتون در لیگ برتر با 22 کارت قرمز تعداد کارت قرمز بیشتری در تقابل دو تیم منچستریونایتد و لیورپول با 17 کارت قرمز داشته است.

* محمد صلاح اولین بازیکنی است که بعد از 18سال در الدترافورد هت تریک می کند. آخرین بار رونالدوی برزیلی در لیگ قهرمانان سال 2003 مقابل یونایتد در الدترافورد هت تریک کرده بود.

*صلاح با این هت تریک تعداد گل های خود در لیگ برتر را به 106 رساند و حالا با عبور از دیدیه دروگبای 104 گله، برترین گلزن آفریقایی تمام ادوار لیگ برتر است.

*صلاح تبدیل به اولین بازیکن تاریخ لیورپول شد که در سه بازی پیاپی در خانه منچستریونایتد گلزنی می کند.

*تنها دنیل استوریج با گلزنی در 8 بازی پیاپی در لیگ برتر آمار بهتری نسبت به محمد صلاح دارد که در حال حاضر در 7 بازی پیاپی لیگ برتری گلزنی می کند. 

*صلاح حالا در 10 بازی پیاپی در تمامی مسابقات برای لیورپول گلزنی کرده است. تنها سه نفر دیگر تا به حال موفق به انجام این کار شده اند. رونالدو در سال 2018، زاپاتا در سال 2019 و لواندوفسکی(سه بار در بازه های متفاوت)

* گل نبی کیتا سریع ترین گل لیورپولی ها مقابل منچستریونایتد در الدترافورد بود.

*آخرین باری که کریستیانو رونالدو با پیراهن منچستریونایتد مقابل لیورپول قرار گرفت، این تیم با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و حالا در اولین بازی در بازگشت خود به جمع شیاطین سرخ 5 بر صفر شکست خورده است.

* این دویستمین برد یورگن کلوپ در قامت سرمربی لیورپول بود. او در 331 بازی به این رکورد رسید و تبدیل به سریع ترین مربی شد که در تاریخ لیورپول به این رکورد می رسد. پیش از این کنی داگلیس در 333 بازی و باب پیزلی در 345 بازی به این رکورد رسیده بودند.

مطالب مشابه