(ویدئو) طالبان مزد کارگران را با گندم می‌پردازند

منبع: فرارو

15

1400/8/3

12:00


سخنگوی طالبان گفت که کارگران باید در برابر گندمی که به عنوان دستمزد دریافت می‌کنند، سخت کار کنند.

(ویدئو) طالبان مزد کارگران را با گندم می‌پردازند

اداره طالبان در افغانستان برنامه‌ای را برای مقابله با گرسنگی آغاز کرد و به هزاران نفر در ازای کار، گندم پیشنهاد داد. 

به گزارش فرارو، پس از تصرف قدرت توسط طالبان، کمک‌های جهانی به افغانستان متوقف شد و مردمش را قحطی تهدید می‌کند.

سخنگوی ارشد طالبان روز یکشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در کابل گفت که این طرح در حومه شهر‌های بزرگ أفغانستان و دیگر ولایت‌ها اجرا خواهد شد.

به گفته ذبیح الله مجاهد، تنها در پایتخت ۴۰۰۰۰ نفر استخدام خواهد شد: این یک گام مهم برای مبارزه با بیکاری است. وی افزود که کارگران باید در برابر گندمی که به عنوان دستمزد دریافت می‌کنند، سخت کار کنند.

کارگران در ازای گندم باید ذخیره گاه‌های برف و آب را روی تپه‌ها حفر کنند.

مردم افغانستان که هم اکنون از خشکسالی، فقر، قطع برق و یک سیستم اقتصادی شکست خورده رنج می‌برند، اکنون با آغاز زمستانی با روز‌های سختی مواجه شده اند.

طرح غذا در برابر کار طالبان به کارگران دستمزد نمی‌دهد و کسانی را پوشش می‌دهد که در حال حاضر بیکار هستند و در زمستان بیشتر در معرض خطر گرسنگی قرار دارند.

در این برنامه دو ماهه ۱۱۶۰۰ تن گندم در پایتخت توزیع خواهد شد. حدود ۵۵۰۰۰ تن دیگر نیز برای سایر نقاط کشور از جمله هرات، جلال آباد، قندهار، مزارشریف و پل خمری توزیع خواهد شد.

وظیفه این کارگران در کابل شامل حفر کانال‌های آب و برف گیر‌ها بر فراز تپه‌ها برای مقابله با خشکسالی است.

مجاهد و دیگر مقامات ارشد طالبان، از جمله عبدالرحمن رشید، وزیر زراعت و حمدالله نعمانی، شهردار کابل، در مراسمی در منطقه روستایی ریش خور در پایتخت افغانستان برای راه اندازی این برنامه، نوار بریده و خندق کوچکی حفر کردند.

مطالب مشابه