اپل: ناچ روشی هوشمندانه برای افزایش فضای نمایش محتوا در مک‌بوک پرو است

منبع: دیجیاتو

25

1400/8/3

12:07


اپل: ناچ روشی هوشمندانه برای افزایش فضای نمایش محتوا در مک‌بوک پرو است

یکی از مدیران اپل می‌گوید استفاده از ناچ در مک‌بوک پرو جدید «روشی هوشمندانه» برای ارائه فضای بیشتر در نمایشگر و کاهش اندازه حاشیه‌های اطراف صفحه است. اپل با این طراحی که انتقاد عده‌ای از کاربران را به دنبال داشته، توانسته سنسورهای خود را در بالای نمایشگر لپ‌تاپش حفظ کند.

قرارگیری ناچ در بالای نمایشگر مک‌بوک پرو یکی از آخرین گزارش‌هایی بود که درباره این محصول فاش شد و بسیاری از کاربران را شگفت‌زده کرد. حالا «شروتی هالدیا»، مدیر محصول مک و یکی از ارائه‌دهندگان رویداد هفته گذشته اپل در مصاحبه‌ای با پادکست Same Brain می‌گوید ناچ راهکاری «هوشمندانه» بود تا فضای بیشتری در اختیار کاربران قرار بگیرد. هالدیا می‌گوید:

«در حقیقت، کاری که کردیم افزایش ارتفاع نمایشگر بود. روی نوت‌بوک ۱۶ اینچی با پنجره‌هایی که نسبت تصویر ۱۶:۱۰ دارند همچنان به یک صفحه فعال ۱۶.۰ اینچی دسترسی پیدا می‌کنید. ما نمایشگر را کمی بالا کشیدیم و نوار منو را آن‌جا قرار دادیم. با این کار صفحه کمی بالا رفت تا مزاحم نباشد. بنابراین ناچ روش واقعا هوشمندانه‌ای برای ارائه فضای بیشتر به منظور نمایش محتوا بود و وقتی به حالت تمام صفحه می‌روید، پنجره‌ای با همان نسبت تصویر ۱۶:۱۰ دارید که بسیار جذاب به نظر می‌رسد.»

مدل‌های جدید مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی نسبت به مدل‌های قبلی حاشیه بسیار کمتری دارند. اپل می‌گوید حاشیه نمایشگر در سمت چپ و راست صفحه ۲۴ درصد کمتر شده و اندازه آن فقط ۳.۵ میلی‌متر است. حاشیه بالای صفحه هم حالا به لطف ناچ ۶۰ درصد باریک‌تر شده است.

هرچند ناچ در بسیاری از سناریوها به راحتی دیده می‌شود، اما اپل سعی دارد با برخی قابلیت‌های macOS از جمله دارک مود کاری کند که این بریدگی در بالای نمایشگر کمتر به چشم بیاید. برای مثال، وقتی اپلیکیشن‌ها را به حالت تمام صفحه می‌برید، سیستم عامل نوار سیاهی را به بالای صفحه اضافه می‌کند تا ناچ مخفی شود.

مطالب مشابه