جانلوکا روکی: داوران سری آ یک روز فوق العاده را سپری کردند

منبع: طرفداری

19

1400/8/3

12:28


جانلوکا روکی: داوران سری آ یک روز فوق العاده را سپری کردند

جانلوکا روکی، مسئول تعیین داوران سری آ از قضاوت بازی های روز گذشته کاملا رضایت دارد

یکشنبه شب بازی های حساس و جالبی در سری آ انجام شد که در سه مسابقه، چهار سرمربی از کنار زمین اخراج شدند. جانپیرو گاسپرینی، ژوزه مورینیو، لوچانو اسپالتی و سیمونه اینزاگی سرمربیان اخراجی دیروز بودند.

طرفداری | به گزارش گل ایتالیا، جانلوکا روکی داور سابق سری آ که اکنون تعیین کننده داوران مسابقات لیگ ایتالیاست، در مصاحبه با رادیو رای به تمجید از عملکرد داوران در هفته نهم سری آ پرداخت:

واقعا از عملکرد دیروز داوران راضی هستم و خیلی خوب قضاوت کردند. ما بازی های فوق العاده ای را با قضاوت هایی خوب دیدیم. با بازگشت هواداران به استادیوم ها، وظیفه داوران حالا سخت تر شده است. به داوران جوان بیشتر بها می دهیم. دیروز داویده ماسا و مائوریتسیو ماریانی را داشتیم در عین جوانی، بین المللی هستند. داوری باتجربه همچون دنیله اورساتو نداریم اما داوران جوان ایتالیا در حال پیشرفت هستند. دیروز با مورینیو و اسپالتی صحبت کردم و پس از پایان بازی، عذرخواهی کردند. عملکرد دیروز داوران سری آ فوق العاده بود. اضافه شدن VAR مزایای زیادی داشته است زیرا اشتباهات را حذف کرده و عدالت بیشتری را به بازی ها اضافه کرده است. این مکانیزم باید با توسعه و پیشرفت بیشتری همراه باشد و در آینده VAR متفاوتی خواهیم دید. با وجود پیشرفت تکنولوژی، من می خواهم داوران خودشان در زمین تصمیم قاطع بگیرند. مطمئننا همه بازیکنان و سرمربیان، چنین چیزی را می خواهند.

یکی از صحنه های بحث برانگیز بازی های دیشب در دقیقه 88 بازی اینتر و یوونتوس رقم خورد. پس از ضربه کف پای دنزل دومفریز به الکس ساندرو، VAR به مائوریتسیو ماریانی که در نزدیکی صحنه بود اعلام کرد پنالتی بودن این برخورد را بررسی کند و ماریانی پس از بازبینی دقیق و فریز شدن صحنه برخورد، برای یوونتوس پنالتی گرفت. پائولو دیبالا هم پنالتی را در دقیقه 89 گل کرد تا بازی تیم های یوونتوس و اینتر با تساوی 1-1 تمام شود. 

مطالب مشابه