هشدار پلیس فتا درباره افزایش هک حساب اینستاگرام

منبع: فرارو

16

1400/8/3

12:30


رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: مدتی است که شاهد مراجعه تعداد قابل توجهی از هموطنان با عنوان هک اکانت صفحات اینستاگرام به پلیس فتا هستیم و تشکیل این دست از پرونده‌ها افزایش یافته است.

هشدار پلیس فتا درباره افزایش هک حساب اینستاگرام

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا نسبت به هک شدن صفحات اینستاگرام کاربران هشدار داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا اظهار کرد: مدتی است که شاهد مراجعه تعداد قابل توجهی از هموطنان با عنوان هک اکانت صفحات اینستاگرام به پلیس فتا هستیم و تشکیل این دست از پرونده‌ها افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه عامل اصلی هک شدن صفحات اینستاگرامی، انتخاب رمز عبور ساده مانند شماره تلفن همراه است، گفت: کاربران برای ارتقای امنیت در این حوزه باید از رمز عبور پیچیده‌ای که حاوی حروف کوچک و بزرگ، اعداد و علائم و سایر مواردی که برای ایجاد رمز است، استفاده کنند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: همچنین باید تایید دو مرحله‌ای توسط کاربران فعال شود. با فعال کردن این قابلیت برای هر بار لاگین کردن در اینستاگرام کد تایید برای کاربر پیامک می‌شود و پس از وارد کردن آن کاربر مجاز به ورود به حساب کاربری می‌شود.

وی با اشاره به قطع دسترسی نرم افزار‌ها و سایت‌های شخص سوم، گفت: نرم افزار‌های شخص ثالث نرم‌افزار‌هایی هستند که کاربر اجازه اتصال آن‌ها به نام کاربری و گذرواژه اینستاگرام را می‌دهد تا بتواند از امکانات آن‌ها استفاده کند که برنامه‌هایی مانند افزایش فالوور و آن فالووریاب از این دست نرم‌افزار‌ها هستند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به خصوصی کردن حساب کاربری توسط کاربران، اظهار کرد: با قرار دادن حساب کاربری اینستاگرام در حالت خصوصی یا private، تنها کاربرانی اجازه دسترسی و مشاهده محتوا اشتراک‌گذاری شده را دارند که صاحب حساب کاربری آن‌ها را به عنوان دنبال کننده تایید کرده باشد.

وی افزود: کاربران با افزایش و ارتقای سطح دانش استفاده از فضای مجازی می‌توانند راه را بر فعالیت‌های مجرمانه افراد سودجو ببندند تا از این بستر به خوبی برای انجام امور خود استفاده کنند.

مطالب مشابه