نوراللهی و  اولین فریاد بلند در شهر میلیاردرها 

نوراللهی و  اولین فریاد بلند در شهر میلیاردرها 


منبع: ورزش 3

14

1400/8/3

12:36


زرق و برق زندگی درکلانشهر دوبی برای احمد نوراللهی چیز عجیب و شگفت انگیزی نیست. 

نوراللهی و  اولین فریاد بلند در شهر میلیاردرها 

به گزارش "ورزش سه"، اگر کمی از ستاره سابق پرسپولیس در خط میانی شناخت داشته باشید متوجه خواهید شد که برای او بیش از هر چیزی موفقیت در رقابت‌های ورزشی اهمیت دارد. بنابراین اگرچه او نقل مکان به شهر دوبی در امکانات متفاوت با آنچه که در تهران در اختیارش بود زندگی می کند اما ریتم زندگی در ذهن او چندان تغییری نکرده است؛ نوراللهی تمرین، فکر کردن و مسابقه با کمی وسواس روی حرکاتی است پیش از این در زمین انجام داده است. 

 

او از آغوش هواداران خونگرمی تیمی با میلیون‌ها طرفدار به جمع ستارگان باشگاه تازه‌اش ملحق شده و دوست دارد خیلی سریع در همان نقش قرار بگیرد که در پرسپولیس قرار داشت. بازیکنی که فصل گذشته ستاره اصلی سرخ‌ها برای کسب عنوان قهرمانی بود. برای نوراللهی اما انگار همه چیز تازه آغاز شده باشد. درست مثل زمانی که به عنوان بازیکنی رده امید از فولاد یزد به پرسپولیس پیوست. زمانی که او برای حضور در اولین تمرین سرخپوشان سراسیمه و از ترس دیر رسیدن عرض اتوبان کاشانی را با سرعت و بدون واهمه طی کرد تا خود را به جایی برساند که قرارداد سه ساله و 140 میلیونی با وی منعقد شد. قراردادی که نوراللهی حتی برای امضایش نگاهی به آن نکرده بود و تنها با جوهری کردن انگشتش زیر برگه‌های آن اثر خود را انداخت. 

 

نوراللهی و  اولین فریاد بلند در شهر میلیاردرها 

 

در پرسپولیس اوضاع برای احمد کمی سخت پیش رفت. اما بعد از دوره اول کار با برانکو و حضور در تراکتور، او در برگشت خیلی سریع در نقشی که همیشه آرزویش داشت را قرار گرفت و تبدیل به مهره غیر قابل جایگزینی پرسپولیس شد و در نهایت به جایی رسید که تبدیل به رهبر تیم بشود. مسیری که او طی کرده پر از امید و ناامیدی و پر از پستی و بلندی بوده؛ چیزهایی که به صورت طبیعی در دوران حرفه‌ای یک بازیکن فوتبال به وجود می‌آید. و حالا یک تغییر بزرگ انجام گرفته است. انتقال به باشگاه شباب الاهلی. باشگاهی قدیمی و با سنتی قوی در فوتبال باشگاهی امارات و مربی‌ای که پیش از این هدایت تیم ملی را برعهده داشته و آنچنان تحت تاثیر اسم ستاره‌ها نیست. بنابراین او در آغاز کار دو بازیکن ایرانی‌اش در فصل تازه روی خوش نشان نداد و آنها ذره به ذره و سانتی‌متر به سانتی‌متر پیش رفتند و جای خود در ترکیب ثابت تیم محکم کرده‌اند.

 

نوراللهی و  اولین فریاد بلند در شهر میلیاردرها 

اولین گل نوراللهی با شماره هفت الاهلی شباب. اماراتی‌ها هم شاید خیلی زود با روند تکراری گلزن سابق پرسپولیس آشنا شوند و علاوه بر قدرت بالای او در خط میانی، بتواند روی گل‌های تاثیرگذارش نیز حساب کنند. این حالا اولیش!

 

این مساله به خصوص برای احمد نوراللهی که در پست هافبک دفاعی به میدان می رود و فرصت کمتری برای گلزنی دارد بیشتر نمود پیدا می‌کند و این در شرایطی است که خودی و غریبه برای او زده‌اند تا بعد از یک دوره طولانی درخشش او را بدل به بازیکنی کنند که مثلا مربی چندان دل خوشی از او ندارد و احتمال خروج اسمش از الاهلی هست.

 

نوراللهی و  اولین فریاد بلند در شهر میلیاردرها 

 

لحظه موعود برای احمد نوراللهی در غروب یک تعطیلی در یکی از حساس‌ترین دیدارهای لیگ امارات رقم خورد. لحظه‌ای که او از حضور کوتاهش در زمین استفاده کرد و با یک تماشایی در یک حرکت فردی نشان داد که بازیکنی قابل اعتماد و درجه اول است. سه امتیاز این مسابقه در بازی سنتی الاهلی - الجزیره با سیلی از تمجیدها همراه شده تا جایی که امروز روزنامه الاتحاد به نوراللهی لقب برگ برنده داد. این جمله شبیه به جمله‌ای از کارشناس برنامه ابوظبی اسپورت در پایان بازی دو تیم نامدار باشگاهی امارات بود که از حضور کمرنگ نوراللهی در بازی‌های قبلی تعجب کرده بود. 


علی ایحال نوراللهی هنوز رضایت چندانی از خود ندارد. او به عنوان بازیکن فیکس تیم ملی در انتظار به دست گرفتن یک رل همیشگی و کلیدی در جمع الاهلی است و تا آن روز سخت بتوانید از چهره او لبخند بگیرید. اگرچه خیلی کم و گاه به گاه در خلوت ذهنی‌اش در دبی او با دوستانش سری به بیرون می‌زند و عکس‌های قشنگی هم می‎‌گیرد!

مطالب مشابه