چطور با سئو سایت کسب و کارمان را متحول کنیم؟

چطور با سئو سایت کسب و کارمان را متحول کنیم؟


منبع: رکنا

73

1400/8/3

12:37


چطور با سئو سایت کسب و کارمان را متحول کنیم؟

. اما تنها راه‌اندازی وب‌سایت و فروش خدمات یا کالاها برای زنده ماندن در این سرزمین بزرگ مجازی کافی نیست؛ باید کاری کنید تا مخاطبان هدف یعنی همان‌ها که به محصول شما نیاز دارند، پیدایتان کنند. اما چگونه؟ به کمک سئو باید برای کاربران بیشتر قابل شناسایی شویم، یعنی روش‌هایی را به کار ببریم که گوگل ما را به آن‌ها معرفی کند. انجام این کار  تخصص و مهارت خاصی را می‌طلبد، پس در ادامه همراه ما باشید تا با فرایند سئو و بهترین شکل اجرای آن آشنا شوید.

سئو چیست؟

سئو مخفف عبارت search engine optimization به معنی بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو مثل گوگل است. یعنی با روش‌های متفاوت، کاری کنیم که در رتبه‌بندی گوگل جایگاه بالاتری نسبت به رقبا پیدا کرده و به کاربران بیشتری معرفی شویم.

2

چرا سئو اهمیت دارد؟

سئو سایت مهم است چون گوگل، نتایج سرچ را عادلانه نشان می‌دهد، امکان دست‌کاری در نتایج گوگل بسیار کم است و سایت‌ها در رتبه‌ای قرار می‌گیرند که شایستگی‌اش را دارند. پس اگر محتوای سایت کسب‌وکار شما با معیارهای سئویی مطابقت بیشتری داشته باشد، بیشتر توسط گوگل نشان داده خواهد شد.

کاربران به گوگل اعتماد دارند، پس راهی وب‌سایت شما می‌شوند و ترافیک سایت‌تان را بالاتر می‌برند و تبدیل به خریداران‌ خدمات یا محصولات شما می‌شوند.

آیا سئو برای هر نوع کسب‌وکاری اهمیت دارد؟

جواب یک بله‌ی قاطعانه است. مهم نیست کسب‌وکار شما قدیمی است یا جدید، در آستانه‌ی شکست است یا موفق، کوچک است یا بزرگ؛ سئو سایت هم‌چنان اهمیت دارد. شما به راه‌اندازی وب‌سایت، تولید محتوا و معرفی خدمات خود و ایجاد سئو در این محتواها نیاز دارید.

موارد زیادی در دنیای کسب‌وکار وجود دارد که از کنترل شما خارج است، شما نمی‌توانید نحوه‌ی عملکرد رقبایتان را مشخص کنید یا مطمئن باشید مشتریان به محصول جدیدتان چه واکنشی نشان خواهند داد. سئو مهم‌ترین فاکتوری‌ست که بر آن تسلط کامل دارید چون خواهید توانست رتبه‌ی خود در گوگل و میزان بازدیدکنندگان را تعیین کنید، که هر دوی این موارد بر فروش آنلاین شما موثر است.

قدم‌های اولیه

برای تولیدمحتوای موثر اولین نکته‌ای که باید به‌خاطر بسپارید این است که گوگل می‌خواهد کاربران را راضی و خوشحال نگاه دارد؛ بنابراین وقتی برای کاربران و باب میل آن‌ها بنویسید، گوگل را هم راضی می‌کنید! خود را بر کاربران متمرکز کنید و سپس:

  • شخصیت مشتریان را بشناسید و شناخت‌تان را توسعه دهید
  • سفر خریدار یا Buyer’s journey برای این پرسوناها ترسیم کنید
  • کلمات کلیدی را پیدا کنید، باید بفهمید جامعه‌ی هدف شما به‌دنبال چه موضوعاتی می‌گردد
  • محتوای خود را به‌گونه‌ای در سایت سازمان‌دهی کنید که به‌راحتی برای کاربران قابل یافتن باشد، با این کار مخاطب تشویق می‌شود وقت بیشتری در سایت شما بگذراند و در نتیجه میزان تعامل بالاتر خواهد رفت
  • هنگام انتشار محتوای خود حتما از تگ تایتل و توضیحات متای غنی استفاده کنید

پس از توسعه‌ی استراتژی سئو سایت، حالا باید روی الگوریتم موتورهای جست‌وجو تمرکز کنید تا متوجه اهمیت محتوای شما شوند و آن‌ها ‌را بیشتر به نمایش بگذارند.

بین نیازهای مشتریان خود و بهینه‌سازی سئو سایت تعادل ایجاد کنید، به یاد داشته باشید که چه بسیار سایت‌ها وجود دارند که با محتواهای عالی پر شده‌اند اما به‌دلیل رعایت نکردن استراتژی‌ها خوانده نخواهند شد!

سئو را خودمان انجام دهیم یا برون سپاری کنیم؟

صنعت سئو هر روز در حال پیشرفت و تغییر است، پس باید در جریان آخرین روند این تغییرات باشید. شما به یک مشاور در زمینه‌ی دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید که کاملا متوجه نوع و شرایط کسب‌وکار شما باشد.

3

اگر به دنبال آژانس دیجیتال مارکتینگ برای بهبود تجارت‌تان هستید چند نکته را به خاطر بسپارید:

عملکردهای قبلی

شرکت‌های معتبر سئو، همیشه نمونه‌ی پروژه‌ها و نظرات مشتریان خود را به صورت آنلاین منتشر می‌کنند. این کار به شما کمک می‌کند تا عملکرد آن‌ها را بررسی کرده و مطمئن شوید آیا می‌توانند کمک خوبی برای شما باشند یا خیر.

حوزه‌ی کاری

حوزه‌ی تخصصی شرکت را در نظر بگیرید و نیز بدانید به دنبال چه هستید. مثلا می‌خواهید سئو سایت‌تان را بهبود ببخشید یا به دنبال ایمیل مارکتینگ می‌گردید. این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین شرکت که نزدیک‌ترین هم‌خوانی با اهداف شما را دارد بیابید.

قیمت‌گذاری

حواس‌تان باشد در انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ، تنها عامل نباید هزینه باشد. درست است که بودجه‌ی نامحدود ندارید اما واقعیت این است هر چه قدر هزینه کنید، همان‌قدر به دست خواهید آورد. کیفیت را فدای ارزان بودن نکنید؛ آژانس‌ها باید کیفیت مناسب و قیمت منصفانه به شما ارائه دهند.

سخن آخر

اگر به دنبال آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای می‌گردید تا به شما کمک کند به صدر موتورهای جست‌وجو برسید، به صفحه آژانس دیجیتال مارکتینگ منتوریکس به آدرس https://newsparsi.com/goto/web/url/4500437 سر بزنید. منتوریکس علاوه بر انجام پروژه‌های سئویی، مشاوره سئو هم ارائه می‌دهد و می‌توانید از متخصصان این حوزه برای بهبود استراتژی سئویی کسب‌وکارتان استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو