زیر و بم تغییرات X۲۲ جدید

منبع: عصر خودرو

25

1400/8/3

14:07


پشت فرمان نسخه جدید مینی کراس مدیران خودرو

زیر و بم تغییرات X۲۲ جدید

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، شرکت مدیران خودرو به همین بهانه برای آشنایی بیشتر با تغییرات و توانمندی های این محصول جدید، تست درایو رسانه های تخصصی حوزه خودرو را در روز شنبه اول آبان ماه برگزار کرد. این نسخه جدید که X22 Pro نام دارد تحولات متعددی در نمای ظاهری، تغییرات کلی در طراحی داخلی و قوای محرکه کاملا جدید را به خود دیده و با هویتی جدید آماده حضور در بازار است.

نسخه فیس لیفت و جدید X22، در نمای ظاهری تغییرات متعددی را در دماغه به خود دیده که مهمترین این تغییرات، جایگزینی چراغ های هالوژنی با چراغ های نواری و باریک LED است که 2.7 برابر چراغ های هالوژنی نور قوی تری تولید می کنند و همچنین جلوپنجره بزرگ با طرح اختصاصی این برند مانند دیگر محصولات جدید مدیران خودرو، به X22 Pro نیز رسیده است.  همچنین در نمای عقب اضافه شدن دیفیوزر و اضافه شدن چراغ خطر در پایینترین بخش سپر از مهمترین تغییرات این نسخه جدید به حساب می آید.

در نمای داخل علاوه بر تغییر کلیت طراحی کابین، طراحی جدید فرمان با کمک برقی و اضافه شدن نمایشگر 9 اینچی لمسی جدید، اضافه شدن ترمز پارک برقی و اتوهلد این محصول را نسبت به نسخه قبل متفاوت کرده است. در قلب X22 Pro، پیشرانه جدید یک لیتری 3 سیلندر جایگزین پیشرانه 1.5 لیتری قبلی این خودرو شده که حداکثر توانش به 102 اسب بخار و حداکثر گشتاورش به 150 نیوتون متر می رسد و قدرت را از طریق یک گیربکس CVT 9سرعته به چرخ های جلو منتقل می کند که مهمترین تغییر آن بازدهی تا 97 درصدی و تعویض نرم و روانتر دنده ها است. هر چند نسخه جدید این خودرو نسبت به نسخه قبل تنها 3 اسب بخار قدرت کمتری دارد اما عامل اصلی کشش که به گیربکس و گشتاور مربوط می شود در این نسخه بهبود قابل توجهی پیدا کرده است. گشتاور این مدل جدید 15 نیوتون متر بیش از نسخه پیشین است و گیربکس آن هوشمندتر و سریعتر عمل می کند و در نتیجه قطعا شتاب این خودرو در نهایت بهتر از شتاب حدودا 13 تا 14 ثانیه ای مدل قبلی است.

ملاقات با این خودرو و بررسی آن توسط مدیران خودرو در پیست اتومبیلرانی آزادی ترتیب داده شده بود. ماهیت کلی این پیست اتومبیلرانی، شخصیت خودرو در شتابگیری را نمایان می کند و پایداری آن را در سخت ترین شرایط به چالش می کشد. عملکرد فرمان خودرو بسیار نرم و بهتر از نسخه قبلی بود و بخصوص در سرعت های پایین و تردد های شهری بدون شک از مهمترین نقاط قوت آن خواهد بود. هماهنگی پیشرانه یک لیتری سه سیلندر توربو این مدل و گیربکس CVT 9 سرعته آن به طور کلی از ترکیب فنی قبلی بهتر است و به همین واسطه، شتابگیری اولیه این خودرو بخصوص با 15 نیوتون‌متر گشتاور بیشتر، به مراتب بهتر از نسخه قبلی است اما در سرعت های میانی 60 تا 100 کیلومتر بر ساعت این شتابگیری شدت اولیه را ندارد و موتور یک لیتری به واسطه حجم کمش، با فشار در مدار برای شتابگیری تلاش می کند و در کل نمی توان در سرعت های بالا نیز انتظار شتابگیری قابل توجهی از آن داشت و به همین دلیل این خودرو عملکرد قابل قبولش را در محیط شهری بهتر از جاده ها نشان می دهد. پایداری خودرو به واسطه سیستم کنترل الکترونیکی ESP قابل توجه است و و در پیچ های تند با وجود احتمال انحراف، این سیستم با کاهش سرعت از انحراف جلوگیری می کند اما بازی نسبی بدنه خودرو به واسطه مرتفع بودن نسبت به خودروهای سواری، هر چند اندکی از نسخه قبل بهتر شده اما همچنان حس می شود که از نکات مشترک عمده خودروهای مرتفع است. بررسی ترمز ها در این آزمایش نیز نشان داد که کاهش وزن مجموعه فنی تاثیر مثبتی روی این سیستم داشته و دماغه خودرو در هنگام ترمز گیری بر خلاف مدل قبل، به سمت پایین کشیده نمی شود.

شنیده ها حاکی از آن است که X22 Pro احتمالا با قیمتی کمتر از 600 میلیون تومان روانه بازار خواهد شد. این کراس اوور با شرایط فروش متنوع مدیران خودرو و مینی کراس بودنش تا کنون با استقبال خوبی در بازار مواجه شده و در زمره پرفروش ترین محصولات مدیران خودرو قرار دارد.

عکس : روزبه نوروزیان

دانلود با کیفیت

مطالب مشابه