رئیس سابق بانک مرکزی چین دلیل سرکوب ارزهای دیجیتال در این کشور را اعلام کرد

منبع: عصر ایران

42

1400/8/3

15:44


این تصمیم برای «بقای بهترین‌ها» است زیرا ارز دیجیتال غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین راحت‌ترین روش پرداخت برای اقتصادهای سنتی نیست.

رئیس سابق بانک خلق چین دیدگاه خود را در مورد CBDC ها و نقش آنها در اقتصاد مدرن به اشتراک گذاشت و در مورد دلیل واقعی سرکوب ارزهای دیجیتال در این کشور نیز اظهار نظر کرد.
 
به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از یوتودی، او معتقد است در حالی که سایر کشورها از روش‌های مختلف پیاده سازی ارزهای دیجیتال در سیستم‌های اقتصادی خود استفاده می‌کنند، چین بهترین راه ممکن را پیدا کرده و از آن استفاده می‌کند.
 
همانطور که ژو شیائوچوان (Zhou Xiaochuan) اظهار داشت، اساسی‌ترین عملکرد ارزها در پرداخت است. در غیر این صورت، ذاتاً در نظام اقتصادی سنتی بی‌فایده هستند. در حالی که ممکن است ارزها دارای عملکرد ذخیره سازی نیز باشند، اما اول باید برای پرداخت مفید باشد.
 
با معرفی CBDC ها، اقتصاد مزایای متعددی مانند کاهش هزینه‌ها، راحتی بیشتر و ثبات را به دست خواهد آورد.‌CBDC ها راحت‌تر هستند و انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به روش‌های پرداخت سنتی ارائه می‌دهند. همچنین مشاغل از دیجیتالی شدن اقتصاد سود خواهند برد. شرکت‌های کوچک هم قادر خواهند بود یک چارچوب حسابداری موثرتر و آسان‌تری را ایجاد کنند.
 
ژو با اشاره به اقدامات اخیر دولت چین در زمینه ارزهای دیجیتال سنتی و استخراج آنها، گفت که این تصمیم برای «بقای بهترین‌ها» است زیرا ارز دیجیتال غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین راحت‌ترین روش پرداخت برای اقتصادهای سنتی نیست.
 
به احتمال زیاد، رئیس سابق بانک مرکزی چین به مشکلاتی اشاره کرده که ارزهای دیجیتال مدرن با مقیاس‌بندی شامل هزینه‌ها، ازدحام شبکه و سرعت معاملات دارند.

مطالب مشابه