(تصاویر) نقاشی‌های دیواری در کوچه‌های قدیمی بغداد

(تصاویر) نقاشی‌های دیواری در کوچه‌های قدیمی بغداد


منبع: فرارو

17

1400/8/3

16:13


چند نفر از نقاشان جوان داوطلب به زیباسازی دیوار‌های فرسوده کوچه و محله‌های قدیمی پایتخت عراق می‌پردازند.

(تصاویر) نقاشی‌های دیواری در کوچه‌های قدیمی بغداد

گروهی از جوانان عراقی که «اثر پروانه» را به عنوان نام خود انتخاب کرده‌اند، هر روز یکی از دیوار‌های محله‌ها و کوچه‌های قدیمی شهر بغداد، پایتخت عراق را تزیین می‌کنند.

به گزارش فرارو، نقاشان جوان داوطلب تلاش می‌کنند تا با کشیدن نقاشی‌ها در موارد مختلف مردم را در دوره کرونا امیدوار بسازند.

نقاشی‌های دیواری که توسط هفت جوان داوطلب کشیده می‌شود، شامل تصاویری از چهره‌های مشهور ادبی و هنری عراقی و نماد‌های میراث فرهنگی بغداد قدیم است.

علی خلیفه، یکی از نقاشان جوان اظهار داشت: چهار سال پیش در ابتدای کار تصمیم گرفتیم تا دیوار فرسوده یک مدرسه را رنگ و نقاشی کنیم. سپس در پی درخواست‌های گسترده مردم به نقاشی دیوار‌های اماکن فرسوده دیگر پرداختیم.

وی با اشاره به اینکه نقاشی‌های آن‌ها بر روی دیوار‌های فرسوده در کوچه‌های بغداد هر کدام معنی خود را دارد، افزود: ما می‌خواهیم با این تصاویر تاثیری بر اذهان عمومی بگذاریم. به همین سبب نام تیم را «اثر پروانه» گذاشتیم. مسئولان مدارس یا ساکنان محله‌ها با جمع آوری پول، هزینه وسایل نقاشی ما را تامین می‌کنند و ما نیز داوطلبانه بر روی دیوار‌ها آثاری از زندگی می‌کشیم. ما با هیچ یکی از گروه‌های سیاسی ارتباط نداریم و شغل ما فقط نقاشی است.

مطالب مشابه