بررسی تحرکات روزانه صندوق های ETF + جدول

21

1400/8/3

16:15


در بورس امروز ۷۵میلیارد تومان دارا یکم و ۱۳۵میلیون تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله هزار و ۶۱۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۹۵میلیارد تومان بود.

بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌ گذاری قابل معامله امروز یکم آبان‌ماه، به صندوق با درآمد ثابت کمند با ارزش ۵۳۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق پالایشی یکم (پالایش) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۶۰میلیارد تومان واحدهای صندوق اعتماد را از حقوقی‌ها خریدند (۲۸درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق پارند پایدار سپهر را به ارزش بیش از ۱۰میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۱۱.۸درصد معاملات).

دارندگان صندوق گروه زعفران سحرخیز رشد ۴.۴درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق ثروت آفرین پارسیان (ثروتم) با زیان ۶درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۴.۴درصد) در رابطه با صندوق امین تدبیرگران فردا (الماس) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۲۱۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۱۳درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود ۹هزار و ۹۸۵میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۱.۱درصد) این گروه به صندوق پشتوانه طلای زر افشان اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۶۱۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۱۹۵میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در سه هزار و ۷۶۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقوقی ۶۷۵میلیارد تومان بود.

صندوق

صندوق۱

منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مشابه