مسئولین اسباب آسایش و رفاه مردم را فراهم کنند؛ علما از شرایط موجود ناراحت هستند

منبع: حوزه

14

1400/8/3

16:24


حوزه/متاسفانه امروز مردم از گرانی در رنج و فشار هستند و این سبب نگرانی و ناراحتی علما را فراهم نموده است، بنابراین لازم است به این مردم فداکار که در ۸ سال دفاع مقدس فداکاری کردند، توجه کرده و اسباب آسایش و رفاه نسبی آنها را فراهم کنید.

مسئولین اسباب آسایش و رفاه مردم را فراهم کنند؛ علما از شرایط موجود ناراحت هستند

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار علیرضا قاسمی فرزاد، استاندار همدان، با تبریک میلاد پیامبر اسلام و حضرت امام صادق(ع)، بعثت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در منطقه جاهلی جزیرة العرب را معجزه دانستند و با اشاره به مناظره امام رضا (علیه السلام) با علمای ادیان در خراسان، بیان داشتند: امام رضا (علیه السلام) در اثبات حقانیت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: او فردی یتیم بود، از نظر مالی هم فقیر بود و هیچگاه نزد معلم درس نخوانده است. چنین شخصی قرآن را دریافت کرد و خداوند اینگونه حکمت و قدرت خود را نشان می دهد. براین اساس، روز میلاد پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) روز بزرگ و باعظمتی است.

معظم له شناخت وظیفه و مسئولیت پذیری و نیز شناخت دشمنان اسلام و انقلاب، را مسئله مهمی دانسته و افزودند: امروز دشمنان انقلاب با تمام امکانات بر علیه نظام جمهوری اسلامی دست به کار شده و هرگز دست از  دشمنی و فتنه انگیزی بر علیه انقلاب و ملت رشید ایران برنداشته، لذا باید مطابق با این شرایط در صحنه حاضر شده و وظیفه خود را به انجام برسانیم.


این مرجع تقلید مطرح کردند: شغل مسئولین یک امانتی است که به آن ها سپرده شده و آنها در برابر میلیون ها انسان مسئولیت دارند و هر شخصی که مسئولیتی دارد باید به کار خود نه از جنبه امرار معاش، بلکه از جنبه خدمت به مردم نگاه کنند.


حضرت آیت الله نوری همدانی، یکی از نعمت های بزرگ الهی را توفیق خدمت به مردم دانسته بر ضرورت توجه به مردم به عنوان ستون دین تاکید کرده و گفتند: متاسفانه امروز مردم از گرانی در رنج و فشارهستند و این سبب نگرانی و ناراحتی علما را فراهم نموده است، بنابراین لازم است به این مردم فداکار که در ۸ سال دفاع مقدس فداکاری کردند، توجه کرده و اسباب آسایش و رفاه نسبی آنها را فراهم کنید.