پیش بینی جذاب از قیمت دلار برای فردا (۴ آبان)

33

1400/8/3

16:32


امروز دلار به رغم تلاش نوسان‌گیران برای شکستن مرز مقاومتی ۲۷۷۰۰تومان، سطح ۲۷۶۰۰تومان را حفظ کرده و این نشان می‌دهد که بازارساز توانسته با افزایش عرضه سد راه روند افزایشی بازار شود؛ حالا چنانچه این مقاومت ادامه یابد، دلار به محدوده ۲۷۵۰۰تومان باز‌خواهد گشت.

برخلاف هفته‌های گذشته، قیمت دلار از ابتدای آبان در مسیر افزایشی قرار گرفت و حتی در ساعاتی از معاملات پشت‌خطی دو روز اخیر به بالای سطح ۲۷۶۰۰تومان هم رسید، اما هنوز نوسان‌گیران موفق به شکست مرز مقاومتی ۲۷۷۰۰تومان نشده‌اند.

از ابتدای هفته با انتشار اخبار منفی درمورد برجام و ادعای گروسی درمورد جلوگیری ایران از بازرسی‌ها دلار فاز افزایشی گرفت و درحالی‌که قیمت آن در مهر ماه عمدتا در محدوده ۲۷۳۰۰تومان نوسان داشت، به سرعت مرز مقاومتی ۲۷۵۰۰تومان را شکست و در ساعاتی از معاملات پشت‌خطی در بالاتر از مرز ۲۷۶۰۰تومان قرار گرفت؛ اما خبرها حاکی از آن است که امروز بازارساز با افزایش عرضه به مقابله با نوسان‌گیران پرداخته و شواهد هم نشان می‌دهد که روند دلار نزولی شده است.

به این ترتیب درحالیکه صبح امروز هم پیشنهاد قیمت ۲۷۷۰۰تومانی در معاملات غیررسمی داده شده و نوسان‌گیران تلاش داشتند این ارز را به قیمت‌های بالاتر سوق دهند، اما بازار از ظهر تحت تاثیر عامل گفته شده در مسیر نزولی قرار گرفته و دلار تا زمان انتشار خبر به سطح ۲۷۵۹۰تومان عقب‌نشینی کرده است.

در این میان همچنان بالا بودن ارزش درهم و رسیدن آن به سطح ۷۵۳۰تومان محرکی برای افزایش انتظارات تورمی و رشد قیمت دلار محسوب می‌شود و از طرف دیگر، نبود خبری درمورد برجام خریداران را به بازگشت به معاملات ترغیب کرده است، اما چنانچه افزایش عرضه تداوم داشته باشد، با خروج خریداران از بازار، دلار مجددا با کاهش قیمت همراه خواهد شد.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مشابه