تعلیق حکم پرونده سرقت بادام هندی / تشکیل هیات ویژه برای بررسی

منبع: رکنا

17

1400/8/3

16:37


تعلیق حکم پرونده سرقت بادام هندی / تشکیل هیات ویژه برای بررسی

 مرکز رسانه قوه قضائیه طی اطلاعیه ای اعلام کرد: برای بررسی حکم صادر شده در پرونده موسوم به سرقت بادام هندی و موضوع عدم تناسب مجازات تعیین شده با جرم رخ داده، هیات ویژه ای در دادگستری استان قم تشکیل شده است

به گزارش رکنا، در این اطلاعیه آمده است: رییس کل دادگستری استان قم به محض اطلاع از صدور حکم ۱۰ ماه حبس تعزیری و چهل ضربه شلاق برای فردی که بادام هندی را از مغازه ای به سرقت برده است، دستور تشکیل هیات ویژه ای را داده  تا مسئله را از جنبه های مختلف بررسی نمایند.

۱۰ ماه حبس و ۴۰ ضربه شلاق برای سرقت سه بسته بادام هندی! | واکنش کاربران به حکم عجیب قاضی

این اطلاعیه می افزاید: با توجه به ابعاد مختلف پرونده و اینکه فرد مذکور در سال 98 نیز به جرم سرقت ، محکومیت یک سال حبس را داشته که به واسطه بازگرداندن مال سرقتی اجرای حکم او تعلیق گردیده، هیاتی ویژه مامور شده موضوع را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دهد.

در ادامه اطلاعیه مرکز رسانه قوه قضائیه آمده است:  با توجه به لزوم تناسب بین جرم و مجازات و ابعاد حقوقی این پرونده هیات مذکور تلاش خواهد کرد تا از تمام ظرفیت های قانونی برای تقلیل مجازات و کمک به محکوم این پرونده استفاده شود.

اطلاعیه مرکز رسانه قوه قضائیه در پایان خاطرنشان کرده، رییس عدلیه در طول سه ماه گذشته مکررا در خصوص لزوم توجه به تناسب احکام صادر شده با میزان جرم رخ داده نکاتی را متذکر شده اند و این مسئله جزو سیاست های اصلی دوران تحول و تعالی قوه قضائیه محسوب می‌شود.

واکنش رئیس قوه قضاییه به گزارشی درباره عملکرد یک قاضی | محسنی اژه‌ای: حقیقتاً دلم به درد آمد

آیا این خبر مفید بود؟

مطالب مشابه