قیمت روز طلای جهانی و ارزهای دیجیتالی (۳ آبان)

18

1400/8/3

17:19


موضع بانک‌های مرکزی در مورد رشد فزاینده اقتصادی و گذرا بودن تورم تعدیل شد و قیمت طلا رشد کرد. شیبا‌ای ان یو با بازدهی خیره‌کننده در هفت روز گذشته توانست جایگاه یازدهم در میان رمزارزها را تجربه کند.

قیمت طلا در معاملات روز جمعه رقم‌هایی نزدیک به ۱۸۱۵ دلار را به ثبت رساند، اما در نهایت روی ۱۷۹۲ دلار قرار گرفت. بازار طلای جهانی در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است. قیمت طلا معاملات امروز را با روند صعودی آغاز کرد و در ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه عصر به وقت ایران روی ۱۸۰۱ دلار قرار گرفت. در حالی که عمده اظهارنظرهای اخیر مقامات بانک‌های مرکزی مهم دنیا، حاکی از افزایش سرعت رشد اقتصادی و گذرا بودن تورم بود، دی کاس، عضو بانک مرکزی اروپا معتقد است، بازبینی چشم‌انداز اقتصادی برای امسال نشان‌دهنده کاهش سرعت رشد اقتصادی است و در ماه‌های آتی شاهد افزایش نسبی نرخ تورم خواهیم بود. در صورت صحت اظهارات این مقام بانک مرکزی اروپا رشد قیمت طلا قابل درک خواهد بود.

قیمت بیت‌کوین و اتریوم افزایش یافت

تغییرات قیمتی بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بود و قیمت این ارز دیجیتال در ساعت ۱۲ و ۲۷ دقیقه صبح به وقت ایران روی ۶۲ هزار و ۷۲۶ دلار قرار داشت. سرمایه بازار این ارز دیجیتال به ۱.۱۸ تریلیون دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت آن در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵.۵ درصد اختلاف داشتند.

قیمت اتریوم نیز در ۲۴ ساعت گذشته تغییراتی مثبت را به ثبت رسانده و روی ۴ هزار و ۱۲۴ دلار قرار گرفته بود. سرمایه بازار اتریوم در حدود ۴۸۸ میلیارد دلار بود و بیشترین قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵.۲ درصد از کمترین قیمت آن بیشتر بود.

کدام ارز دیجیتال بازدهی ۷ روزه خیره‌کننده داشت؟

ارز دیجیتالی که در ۷ روز گذشته بازدهی خیره‌کننده‌ای داشت، شیبا‌ای ان یو بود. قیمت این ارز دیجیتال در ۷ روز گذشته حدود ۴۵ درصد بالا رفته و سرمایه بازار آن به ۱۵ میلیارد و ۳۰۲ میلیون دلار رسیده بود. در ساعت ۱۲ و ۴۱ دقیقه عصر به وقت ایران شیبا‌ای ان یو جایگاه ۱۳ ام را در میان ارزهای دیجیتال داشت. این ارز دیجیتال در روز گذشته رکورد قیمتی خود را به ثبت رساند و جایگاه ۱۱ ام را تجربه کرد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

مطالب مشابه