رسانه نزدیک به دفتر سیاسی سپاه هم تایید کرد؛ احضار خوبان عالم به خانه ملت

منبع: طرفداری

49

1400/8/3

16:01


رسانه نزدیک به دفتر سیاسی سپاه هم تایید کرد؛ احضار خوبان عالم به خانه ملت

خوبان عالم کم کم عالمگیر می شود اما فدراسیون دوست دارد این موضوع مربوط به اتهام جادوگری و رمالی که در ایران پیچیده را زیر بیانیه پر از اهانت خود پنهان کند

در حالی که فدراسیون فوتبال تلاش می کند با انتشار مصاحبه هایی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین با اهانت به رسانه های منتقد، رییس فدراسیون فوتبال را از مخمصه خوبان عالم بیرون بکشد و عوارض همکاری با شرکت مشکوک هنگ کنگی را کم کند، رسانه جوان آنلاین به نقل از روزنامه جوان از احضار خوبان عالم به مجلس خبر داده است. (اینجا بخوانید

به گزارش طرفداری، بیانیه پر از خشم و نفرت فدراسیون فوتبال علیه رسانه طرفداری برای خیلی ها عجیب بود. این که فدراسیون نزدیک به دو هفته بعد از آغاز انتقادها در تلویزیون و رسانه های گروهی، تمامی منتقدین را رها کند و به طرفداری حمله ور شود قبل از هر چیز این ذهنیت را ایجاد کرد که فدراسیون از درگیری با اخبار 20:30، خارج از گود، برنامه ورزشگاه، برنامه های رادیو ورزش و رادیو ایران که به درستی به نقد فدراسیون پرداخته اند، واهمه دارد و ترجیح می دهد مخاطب دعوایش یک رسانه مستقل باشد اما حالا که مشخص شده حتی رسانه سیاسی اصولگرا که در عرصه سیاست نزدیک به دفتر سیاسی سپاه خوانده می شود و خیلی کم و به ندرت به بحث های ورزشی ورود می کند، بحث خوبان عالم و ردپای صهیونیست ها را پیگیری کرده، راحت تر می توان به نیت فدراسیون فوتبال از دعوا با طرفداری پی برد.

فدراسیون تلاش می کند این ذهنیت را به وجود بیاورد که تنها طرفداری بوده که به موضوع وابستگی شرکت هنگ کنگی به رژیم تل آویو پرداخته، غافل از این که موضوع به نهادهای نظارتی کشیده شده است. رسانه های مختلف هم بعضا در نقد رفتارهای فدراسیون می نویسند. خبرنگاران در توییتر و شبکه های اجتماعی حقایقی را افشا می کنند.

به طور نمونه، سردبیر ورزشی خبرگزاری فارس پیش از این از شهاب عزیزی خادم به عنوان صوفی مکتب ندیده نام برده و به او هشدار داد میدان ورزش محل لابی با صهیونیست ها نیست. اما فدراسیون ترجیح می دهد این توییت را هم بی پاسخ بگذارد. الان از نگاه آقایان، دعوا با طرفداری که مستقل است خطر ندارد.  

بهتر است خودتان مقاله منتشر شده در روزنامه جوان را بخوانید؛

رییس پر حاشیه به مجلس احضار شد!

روزنامه جوان به عنوان یک روزنامه مستقل سیاسی که مواضعش به جبهه اصولگرایی نزدیک است و برخی افراد این رسانه را نزدیک به دفتر سیاسی سپاه می دانند، نوشت:

روی كار آمدن شهاب‌الدین عزیزی‌خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال نه تنها مشكلات این رشته پرهزینه و جنجالی را كاهش نداده، بلكه حواشی جدیدی را نیز به وجود آورده است. صحبت‌های بحث‌برانگیز در خصوص «خوبان عالم» و شائبه همكاری با شركت صهیونیستی ثمره تلاش‌های رئیس پرمدعایی است كه باید به همراه وزیر ورزش در خانه ملت پاسخگوی سؤالات نمایندگان مجلس باشد.

حاشیه از سر و كله فوتبال ما بالا می‌رود، در حالی كه همه انتظار دارند فدراسیون در جهت كاهش جنجال‌ها گام بردارد، اما نفر اول ساختمان خیابان سئول با اظهارنظرها و تصمیماتش یك‌تنه جور همه بازیكنان، مربیان و مدیران را می‌كشد و به اندازه همه آنها حاشیه می‌سازد. عزیزی‌خادم كه با شعار درآمدزایی كلان در انتخابات فدراسیون شركت كرد و آرا لازم را به دست آورد، حالا نه تنها برای تأمین هزینه‌های مختلف محتاج كمك‌های مالی است، بلكه مشكلات زیادی را هم برای فوتبال ایجاد كرده است. استفاده از جادوگرها و دل بستن به كمك رمال‌ها از جمله مباحثی است كه فوتبال ایران را به چالش كشیده است. اگرچه در سال‌های گذشته بارها و بارها اخبار مختلفی در خصوص ورود جادوگرها به فوتبال باشگاهی و همكاری آنها با مربیان و بازیكنان منتشر شده، اما این‌بار رئیس فدراسیون یكی از متهمان این مسئله تلقی می‌شود. اولین بار بعد از پیروزی تیم ملی مقابل سوریه بود كه عزیزی‌خادم برد شاگردان اسكوچیچ را حاصل دعای خوبان عالم نامید. كلیدواژه‌ای كه این روزها حسابی سر زبان‌ها افتاده و هر روز ابعاد جدیدی از نقش آنها در موفقیت‌های فوتبال كشورمان منتشر می‌شود. نكته تأسف‌بارتر اینكه آقای رئیس در یك برنامه تلویزیونی با ادبیاتی مشابه از مواضعش دفاع كرد و گفت: «همه مخلوقات حضرت حق هستیم و هر كسی بخواهد با نفسش، قدمش و دعایش به ما كمك كند دستمان را به سویش دراز می‌كنیم.»

البته مسئله به اینجا ختم نمی‌شود؛ ورود نمادین VAR به فوتبال ایران از بازی با كره جنوبی كلید خورد. منتها در این دیدار حساس خبری از كمك‌داور ویدئویی نبود و در حقیقت بازی بدون این سیستم انجام شد. با این حال از مدت‌ها قبل عزیزی‌خادم و همكارانش این بحث را به راه انداخته بودند و تأكید داشتند که به دلیل تحریم مشكلات زیادی وجود دارد. در نهایت اعلام شد فدراسیون از طریق یك شركت هنگ‌كنگی تجهیزات لازم را وارد می‌كند. ابهامات مطرح شده و اطلاعات به دست آمده در خصوص شركت Simply Live، حاكی از وابستگی این شركت به رژیم صهیونیستی است. موضوعی كه شائبه‌های زیادی را ایجاد كرده و بحث را به مجلس شورای اسلامی نیز كشانده است. روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینكه این شركت در بلژیك مستقر است، به دلیل همین مسائل طی نامه‌ای از ادامه همكاری با فدراسیون كشورمان سرباز ‌زده است!

احضار رئیس فدراسیون فوتبال به مجلس تأیید شده و به زودی این اتفاق رخ می‌دهد. محمدمهدی فروردین، رئیس كمیسیون ورزش در گفت‌وگو با فارس با اشاره به زیر سؤال رفتن اقتدار و امنیت نظام گفت: «قرار است از شهاب‌الدین عزیزی‌خادم و مشاور حقوقی او غلامرضا رفیعی دعوت كنیم تا در فراكسیون ورزش حاضر شوند و به برخی ابهامات پاسخ دهند. موضوع اصلی، بحث VAR و اظهاراتی است كه عزیزی‌خادم و رفیعی در برنامه فوتبال برتر مطرح كردند. این صحبت‌ها هم به شأن داوران فوتبال كشور و هم به اقتدار و امنیت نظام خدشه وارد كرده است. موضوعی كه او به زبان آورد و اعلام كرد كشور در 20 سال نتوانسته یك جوراب وارد كند، به نوعی خوراك بیگانه‌هاست. این مسئله قابل پیگرد است و باید جواب بدهد كه چرا چنین صحبتی كرده است. در ورزش هر كسی بیشتر روی مسائل فنی مانند تكنیك، تاكتیك و آمادگی جسمانی تمركز كند موفق‌تر است. نباید به مسائلی كه امروز بیشتر جنبه خرافات دارد، بپردازیم و از زحمات بازیكنانی كه اغلب لژیونر هستند غافل شویم.» احمد راستینه یكی دیگر از نمایندگان مجلس نیز از اظهارات شائبه‌برانگیز عزیزی‌خادم انتقاد كرد: «از وزارت ورزش توقع داریم پاسخگوی رفتارهای رئیس فدراسیون فوتبال باشد. از بخش حقوقی وزارتخانه توضیح خواسته‌ایم تا مشخص کنند ماجرای مذاكره فدراسیون با یك شركت مشكوك چیست. اینكه فدراسیون از حراست خودش اجازه گرفته باشد كافی نیست، باید قبل از هر مذاكره‌ای با طرف خارجی از ظرفیت‌های وزارت ورزش برای تحقیق استفاده می‌كردند. جدا از بحث خوبان عالم كه برای فوتبال حاشیه ایجاد كرده، این حرف رئیس فدراسیون فوتبال كه ادعا كرده یك جوراب هم نمی‌شود به كشور وارد كرد، خیلی زننده بود.»

بیژن ذوالفقارنسب، مربی اسبق تیم ملی و مشاور فعلی وزیر ورزش نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو ابراز امیدواری كرد نهادهای ذی‌صلاح به موضوع رمالی در فوتبال ورود كنند: «متأسفانه بحث جادوگری صحت دارد و سال‌هاست که حیله‌گری در فوتبال ما حاكم شده و خیلی‌ها گرفتار این مسئله شده‌اند. متأسفانه شنیدم كه این افراد حیله‌گر به سطح بالای فوتبال نیز رسوخ كرده‌اند و ساده‌لوحان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. امیدوارم این مسئله از فوتبال ما ریشه‌كن شود. فوتبال ایران با توجه به شرایط فنی و ایمان بازیكنان می‌تواند حقش را بگیرد. امیدوارم نهادهای ذی‌صلاح در این مسئله ورود كنند و تذكرات لازم را بدهند. سال‌ها برترین تیم آسیا بوده‌ایم، آن هم بدون جادوگری.»

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو